uždaryti

SVARBU PRIEŠ KELIONĘ Į GRAIKIJĄ

Visiems keliaujantiems į Graikiją asmenims yra privaloma užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://travel.gov.gr/ per paskutines 48 val. iki skrydžio į Graikiją, bet likus ne mažiau nei 24 val. iki atvykimo į šalį.

 

Kiekvienas keliaujantis asmuo privalo pildyti formą atskirai. Kartu keliaujančios šeimos nariai pildo tik vieną formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

 

Pildant formą būtina nurodyti Graikijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Čia galite rasti viešbučių Kretoje adresus, viešbučių Rode adresus, viešbučių Korfu adresus, viešbučių Kefalonijoje adresus.

 

Užpildžius Keleivio lokalizavimo formą yra atsiunčiamas patvirtinimas ir suformuojamas QR kodas, kurį privaloma pateikti atspausdintą ar parodyti mobiliajame telefone prie atvykimo vartų. Jei laiku ir sėkmingai užpildžius formą būtų negautas QR kodas iki kelionės pradžios, būtina turėti atspausdintą ar mobiliajame telefone gautą patvirtinimo laišką. Taip pat patariama išsisaugoti visą užpildytą formą pdf formatu ir ją atsispausdinti ar turėti mobiliajame telefone.

 

COVID-19 TYRIMAS

 

Vykstantiems į Graikiją asmenims yra privaloma ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Graikiją atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami.

 

Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

 • vaikams iki 5 metų amžiaus,
 • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžiosir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus.
  • Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo ar iš https://e-sveikata.lt anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).
  • Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

 

COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija:

 • asmens vardas ir pavardė,
 • paso numeris ir/arba asmens kodas,
 • tyrimo data ir laikas,
 • oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija,
 • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas.

 

Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas, ir tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo bus vykstama į kelionę. Daugiau apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę ir specialų „Antėja laboratorija“ pasiūlymą skaitykite ČIA.

 

DRAUDIMAS

 

Vykstantiems į Graikiją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

 

Keliaujantiems į Graikiją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka.

SAUGUMAS ATOSTOGŲ GRAIKIJOJE METU

ATVYKIMO Į GRAIKIJĄ TVARKA

 

Atvykus į Graikiją, rekomenduojama savo mobiliajame telefone įsidiegti „Visit Greece“ programėlę.

 

Atvykusiems į Graikiją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka nemokamai atliekamas greitasis COVID-19 PGR testas (net ir paskiepytiems asmenims, turintiems vakcinaciją įrodančius dokumentus).

 

Nustačius teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, keliautojams bus privaloma 10 dienų izoliacija specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10-čiai dienų, o tuomet bus atliekamas pakartotinis tyrimas. Apgyvendinimas ir maitinimas karantino metu bus dengiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.

 

INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

 

 • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.
 • Komendanto valanda galioja visomis dienomis nuo 21:00 iki 5:00.
 • Viešojo maitinimo įstaigos (restoranai, barai ir kt.) neveiks, išskyrus maisto tiekimą išsinešti. Viešbučių restoranai veiks.
 • Parduotuvių, pramogų parkų, lankomų objektų ir pan. paslaugos sustabdytos.

 

TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

 

Vykstantiems į Graikiją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA BalticInsurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.

 

Graikijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas:

 • Asmenys susirgę besimptome ar lengva COVID-19 forma, kai nebūtinas gydymas ligoninėje, karantinuojami specialiuose kambariuose (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje) mažiausiai 10 dienų. Medicinines, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas dengia Graikijos vyriausybė.
 • Asmenims prireikus gydymo ligoninėje, transporto ir gydymo išlaidas taip pat dengia Graikijos vyriausybė. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse nemokama medicininė pagalba gali būti teikiama tik turintiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), tad rekomenduojama ją turėti kelionėje su savimi.
 • Kartu keliaujantys asmenys nemokamai ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą, o teigiamo testo atveju taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.

 

Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą ir ieškos galimybių įsigijusiems keliones reguliariasiais skrydžiais arba tik skrydžio bilietus klientams po saviizoliacijos grįžti į Lietuvą kuo mažesniais kaštais ir/ar kuo patogesnėmis sąlygomis.

SUGRĮŽIMAS PO ATOSTOGŲ GRAIKIJOJE Į LIETUVĄ

COVID-19 TYRIMAS IR SAVIIZOLIACIJA

 

Visi į Lietuvą grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo (PGR arba antigeno testo) neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą ir grįžę 10 dienų izoliuotis.

 

Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas tranzitu per Lietuvą keliaujantiems asmenims, 180 d. laikotarpiu persirgusiems ir pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems asmenims. Jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims taikoma išimtis dėl COVID-19 tyrimo, tačiau izoliacija privaloma.

 

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių atstovai Seišeliuose.

 • Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo kaina yra ~60 EUR/asm. ir gali skirtis priklausomai nuo poilsiui pasirinktos Graikijos salos + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
 • Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis „Novaturo“ atstovo susitikimo metu.

 

ANKETOS PILDYMAS

 

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą (QR kodą) ir pateikti jį įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

<<<