uždaryti

Grįžtantiems į Lietuvą

 • Grįžtantieji atgal į Lietuvą, dar prieš skrydį turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildant elektroninę anketą. Atkreipiame dėmesį, jei pildydami anketą dar neturite jums priskirtos vietos, privalomame langelyje "Sėdėjimo vieta" įrašykite "No seat". Gautą elektroninį patvirtinimą (vadinamąjį QR kodą) reikės pateikti įlaipinimo į lėktuvą metu.
   
 • Nuo kovo 10 dienos visiems suaugusiems ir vaikams nuo 16 metų privaloma turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.
 • Detalesnę informaciją apie COVID-19 tyrimo atlikimo galimybes bei kainas poilsio šalyse rasite prie konkrečių šalių informacijos keliaujantiems.

 

COVID-19 tyrimo atlikti nereikia:

 • Ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis,
 • Tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims,
 • Asmenims iki 16 metų,
 • Nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. E-sveikatos sistemoje formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.
 • COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Kaip įrodymą, keliautojams privaloma pateikti tai patvirtinantį E-sveikatos sistemoje suformuotą dokumentą anglų kalba ( jeigu dokumentas suformuojamas lietuvių kalba, būtinas vetimas į anglų kalbą), kuriame būtų nurodyta informacija apie atliktą teigiamą PGR ar antigenų tyrimo rezultatą. E-sveikatos sistemoje formuojama forma anglų kalba tik įrašams nuo kovo 23 d.

 

Dokumentų patikra Vilniaus oro uoste:

 • Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Visų – iš Šengeno ir ne Šengeno šalių – atvykstančių keleivių dokumentai ( užpildyta NVSC anketa, patvirtinto neigiamo COVID-19 testo pažyma, ar dokumentai patvirtinanys, jog žmogus yra persirgęs ar yra paskiepytas) bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Minėtus dokumentus visi keleiviai turės pateikti juos pasitikusiems VSAT pareigūnams ir NVSC darbuotojams. Daugiau informacijos.
   
 • Prašome numatyti, kad papildomos tikrinimo procedūros neišvengiamai pareikalaus daugiau laiko. Visų keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams. Tai leis sklandžiau vykdyti patikrą ir taupyti pačių keleivių laiką.

 

Reikalavimas saviizoliacijai ir išimtys:

 • Visiems iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 7 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.

 

 • Saviizoliacija netaikoma asmenims ( įskaitant ir vaikus iki 16 metų), kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą ir COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (Nutarimas dėl prailginto termino iki 180 dienų pradeda galioti balandžio 12 d. Ankstesnis terminas buvo 90 dienų). Daugiau apie izoliavimosi išimtis

 

 

Akcija TEZ TOUR keliautojams - NEMOKAMAS PGR testas išvykstant iš Turkijos. Keliautojams, nuo gegužės 5 d. įsigijusiems keliones į Turkiją, suteikiama galimybė NEMOKAMAI atlikti  Covido - 19 testą (PGR metodu) Turkijoje, prieš grįžtant į Lietuvą. Daugiau informacijos

<<<