uždaryti

Saugumo reikalavimai vykstantiems į Bulgariją

•     Visi keliautojai (suaugusieji, vaikai ir kūdikiai), atvykstantys į Bulgariją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba greitąjį antigenų (RAT, ne anksčiau kaip 48 val. iki skrydžio) testą. Būtina turėti popierinį originalų laboratorijos sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba Antigenų), atlikimo data ir laikas, asmens paso duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys, anspaudas ir gydytojo parašas.

•    Keliautojams, turintiems skiepijimo sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, ir praėjus 14 dienų laikotarpiui nuo paskutiniojo skiepo, PGR ar greitasis antigenų (RAT) testas nereikalingas. Sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Tinkamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sputnik V.

•     Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją, PGR ar greitasis antigenų (RAT) testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive.

•     Rekomenduojame, vykstant į Bulgariją, turėti galiojančią Europos sveikatos kortelę (E111), dengiančią skubiąją medicininę pagalbą bei draudimą, dengiantį COVID-19 gydymo išlaidas.

•     Visi keliautojai, atvykdami į Bulgariją, privalo pateikti užpildytą  ir atspausdintą Rizikų suvokimo ir prisiėmimo Deklaraciją. Ši deklaracijos forma bus automatiškai pridedama prie kelionės dokumentų.

 
Informacija dėl testų atlikimo Bulgarijoje:
•     COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose privačiose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija. Daugiau informacijos Jums suteiks TEZ  TOUR atstovai viešbučiuose.

•     COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu apie 36-39 Eur, Antigenų testas – apie 16 Eur (transporto išlaidos už papildomą kainą).

•     Būtina turėti asmens dokumentus, taip pat rekomenduojama turėti kelionės dokumentus;


Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

 •     Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, o asmuo serga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas specialiame „karantino kambaryje“ savo arba prireikus kitame viešbutyje. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas, įsigijęs pilną kelionės paketą, negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, o viešbutis ir draudimo kompanija nedengia apgyvendinimo išlaidų, TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita padengti viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas.

•     Jei asmuo suserga sunkia forma, gydymo išlaidas dengia pats keliautojas arba draudimo kompanija pagal draudime nustatytas sąlygas.

•     Keliautojui pasveikus, Kelionių organizatorius gali pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą, esant laisvoms vietoms artimiausiuose skrydžiuose nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių. Jeigu artimiausiame kelionių organizatoriaus užsakomajame skrydyje vietų nėra, bus ieškoma alternatyvų keliautojams grįžti kitų aviakompanijų skrydžiais kuo palankiausiomis sąlygomis ir mažiausiais kaštais.

•     Artimieji, gavę neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, išvyksta namo savo reisu arba lieka su izoliuotoju artimuoju bei perka naują bilietą už savo lėšas.

 

Saugumo reikalavimai Bulgarijoje:

•     Parduotuvės, prekybos centrai dirba be apribojimų.

•     Kavinės, restoranai dirba 50% užimtumu.

•     Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose uždarose patalpose, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), bendrose uždarose viešbučių patalpose, taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Atvirose vietose kaukės nėra būtinos.

•     Viešbučių veiklų ribojimas priklauso nuo viešbučio administracijos sprendimo.

•     Ekskursijos vykdomos laikantis visų saugumo reikalavimų.

 

<<<