uždaryti

Naujiena! Rumunijos Maramures, Transilvanijos provincijos ir sostinė Bukareštas

Kelionės išskirtinumai

 • Gėritės unikaliais, spalvingai ištapytais vienuolynais, linksminatės „Rumuniškame vakare“ viduramžiškame Brašove, viešite mistika ir legendomis apipintoje su grafu Drakula siejamoje Transilvanijoje, kur aplankote įspūdingas Bran ir Peleš pilis, Sinajos kalnų kurorte aplankote Sinajos vienuolyną.
 • Galite pasirinkti poilsį kalnų kurortą arba dieną praleisti didingoje Rumunijos sostinėje Bukarešte
 • Palikdami Rumuniją, aplankote požemių karalystę įspūdingose Turda druskos kasyklose
 • Trumpam stabtelite Vengrijoje, kur degustuojate garsiuosius Tokajaus vynus
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
 • 80% kelionių vyksta naujais Novaturo autobusais

2021.06.16 - 06.23  424,15 Eur
2021.08.12 - 08.19  424,15 Eur

1 diena

Lenkija, Slovakija, Vengrija

Labai anksti ryte (3 val. iš Vilniau) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją. Pietums sustojate vienoje iš pakelės užeigų. Vėlai vakare, apie 23 val. atvykstate į viešbutį Vengrijoje, Miškolco apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~1050 km

2 diena

Maramures provincija: Sapantos kapinaitės

Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Rumunijos link. Keliaujate po Maramures provinciją. Mažiausiai istorinių įvykių įtakota Maramures – gilių tradicijų, papročių ir prietarų kraštas. Atvykstate į lankytojų mėgstamas linksmas ir visiškai netradicines *Sapantos kapinaites. Tai keisčiausios kapinės Europoje, į kurias žmonės ateina ne gedėti, bet linksmintis. Kapinaitėse daugiau nei 800 ąžuolinių kryžių, išmargintų piešiniais ir drožiniais. Juose vaizduojamos svarbiausios ir linksmiausios mirusiojo gyvenimo scenos, užrašomi linksmi eilėraščiai apie to žmogaus gyvenimo būdą bei pomėgius. Pietūs laisvu laiku prie Sapantos kapinaičių. Grožėdamiesi Rytų Karpatų kalnų vaizdais vykstate Bukovinos regiono link. Nakvynės viešbutį pakeliui į Voronetą pasiekiate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~530 km

3 diena

Bukovinos regionas: Voroneto ir Moldovitos vienuolynai, Brašovas

Pusryčiai. Apie 8 val. Atvykstate į vieną iš garsiausių pasaulyje meno lobynu vadinamą Bukovinos regioną, garsėjantį UNESCO saugomais objektais – ištapytais vienuolynais. XV–XVI a. statytų vienuolynų eksterjeras ištapytas nuostabiomis, religines scenas vaizduojančiomis freskomis. Aplankote Rytų Siksto koplyčia vadinamą įžymųjį *Voroneto vienuolyną. Išorinis vienuolyno fasadas vaizduoja „Paskutinio teismo“ scenas, o ypatinga mėlyna spalva, dar žinoma kaip „Voroneto mėlyna“, išsilaikė iki šių dienų tokia pat ryški. Vykstate prie freska „Konstantinopolio apgultis“ garsėjančio *Moldovitos vienuolyno. Tai buvo pirmasis vienuolynas šioje vietovėje apdovanotas įžymiuoju UNESCO trofėjumi – Auksiniu obuoliu. Išvykstate Brašovo link. Važiuodami pro Bikazo miestelį grožitės legendomis apipinto Ceahlau kalnų masyvo vaizdais. Vakare atvykstate į viduramžių miestą Brašovą, kurį įkūrė kryžiuočiai senosios dakų gyvenvietės vietoje 1211 m. Vakare, esant galimybei, siūlome tradicinį rumunišką vakarą (už papildomą mokestį, apie 28 EUR asmeniui). Nakvynė viešbutyje Brašove, atvykstate apie 20 val.

Šiandien nuvažiuojate ~400 km

4 diena

Brašovas, Bran pilis, Sinaja, Peleš pilis, Sinajos vienuolynas

Pusryčiai. Apie 8 val. pradedate ekskursiją. Apsuptas pietinių Karpatų kalnų Brašovas yra labiausiai turistų pamėgtas Rumunijos miestas, o dėl savo senosios architektūros ne kartą buvo tapęs istorinių filmų filmavimo aikštele. Pasivaikštote po nuostabų senamiestį, apžiūrite XIV a. didžiausią Rumunijoje gotikinę Juodąją bažnyčią, kurios bokšte yra 7 tonas sveriantis varpas. Vingiuotais kalnų keliais vykstate į XIII a. *Bran pilį, kuri buvo pastatyta 1382 m., kad apsaugotų Bran perėją nuo turkų antpuolių. Joje grafas Drakula praleido tik kelias naktis. Siauri spiraliniai laiptai veda per šešiasdešimt mediena dekoruotų kambarių, kurių dauguma sujungti požeminiais pasažais su XIV–XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijų ekspozicijomis. Po pietų, gėrėdamiesi kalnų vaizdais vykstate į Sinajos kalnų kurortą. Bucegi kalnų papėdėje įsikūrusi prabangi *Peleš pilis yra nuostabus renesanso architektūros šedevras. Pilis iki 1947 metų buvo karališkosios šeimos vasaros rezidencija, kurios 160 kambarių puošė puikiausi Europos meno kūriniai, Murano stiklo žvakidės, vokiško vitražo langai. Vakare apie 19 val. atvykstate į Sinają. Aplankote *Sinajos vienuolyną, kuris dar vadinamas Bucegi kalnų katedra. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~100 km

5 diena

Poilsis arba ekskursija: Bukareštas

Pusryčiai. Šią dieną siūlome savarankiškai praleisti Sinajos kalnų kurorte, kur galite pasikelti į kalnus ir leistis į žygį grožėdamiesi kvapą gniaužiančia kalnų ir slėnių panorama arba važiuoti į **ekskursiją aplankyti šalies sostinę – Bukareštą. Atvykstate į šalies sostinę Bukareštą. „Mažuoju Paryžiumi“ vadinamas miestas didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka. Turistų traukos objektas – Parlamento rūmai. Tai didžiausias pastatas Europoje ir antras pasaulyje po Pentagono. Ilgametis Rumunijos diktatorius Nikolajus Čiaušesku daugiau nei prieš 20 metų šiuos ekstravagantiškus rūmus statė kaip tautos rūmus ir paminklą savo galybei įamžinti. Apžvalginė ekskursija po Bukareštą: *Parlamento rūmai (pagal galimybę), Triumfo arka, Kisseleff bulvaras, Pergalės aikštė, Vyriausybės rūmai, Viktorijos bulvaras, Revoliucijos aikštė, Ateneumas – koncertų salė, Centrinė universiteto biblioteka, Meno muziejus, buvusieji karališkieji rūmai, Stavropolio bažnyčia, senamiestis su senuoju Kunigaikščių teismu. Aplankote garsiojo Rumunijos diktatoriaus vasaros *vilą. Tai akivaizdus pavyzdys, kokia ištiesų didelė atskirtis buvo socialistinėje Rumunijoje ir kokia didele prabanga buvo apsupta diktatoriaus šeima. Į ekskursiją išvykstate apie 8 val. Apie 18 val. sugrįžtate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~300 km

6 diena

Sigošoaras, Sibiu

Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į „Transilvanijos perlu“ vadinamą Sigišoaro miestą, aplankote vienintelę Europoje viduramžių citadelę, kurioje iki šiol gyvenama. Čia gimė ir vaikystę praleido Vladas Tepeša, žinomas Drakulos vardu. Vladas Drakula – tai legendomis ir pasakojimais apipintas tironas, valdęs šalį šešerius metus ir pagarsėjęs nepalenkiamu griežtumu ir užsispyrimu. Senamiestyje aplankote *Laikrodžio bokštą, bažnyčią, namą, kuriame gimė grafas Drakula (dabar čia įrengtas restoranas). Po pietų vykstate į Sibiu, didžiausią ir turtingiausią iš septynių sienomis apjuostų citadelių, kurią XII a. pastatė Transilvanijos saksonai. Čia buvo atidaryta pirmoji Rumunijoje ligoninė, vaistinė bei seniausias muziejus. Puikiai išsilaikę XV a. gynybiniai bokštai, Aukštutinio ir Žemutinio miestų aikštės, bažnyčios, Laiptų pasažas, Melo tiltas. Vykstate į viešbutį link Klužo-Napoka. Viešbutį pasiekiate apie 20 val.

Šiandien nuvažiuojate ~440 km

7 diena

Turda, Tokajus

Pusryčiai. Apie 8 val. išykstate į Turda miestelį, garsėjantį didžiausiomis Transilvanijoje *druskų kasyklomis. Čia ilgus amžius iki pat XX a. buvo kasama druska. Dabar tai modernus turistų traukos objektas, kuriame susipažįstate su kerinčiu požemių pasauliu ir druskos kasybos istorija. Ekskursijos metu, ne tik vaikštote senųjų kasyklų koridoriais, bet ir plaukiate po žeme tyvuliuojančiu druskos ežeru. Papietavę išvykstate Slovakijos link. Pakeliui sustojate jaukiame Tokajaus miestelyje. Trumpai pavaikštote po nedidelį senamiestį, esant galimybei, *degustuojate nuostabų šio krašto vyną. Apie 21 val. atvykstate į viešbutį Slovakijoje. Nakvynė viešbutyje Prešovo apylinkėse.

Šiandien nuvažiuojate ~500 km

8 diena

Kelionė namo.

Pusryčiai. 8 val. išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš Lenkijos pakelės užeigų. Labai vėlai vakare, apie 23 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Šiandien nuvažiuojate ~910 km

Kelionės metu nuvažiuojama ~4300 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu
 • 7 nakvynių viešbučiuose
 • Maitinimas: 7 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 70 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (**) – mokama ekskursija į Bukareštą – 25 EUR. Garantuotas išvykimas
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 •  

Turizmo agentūra "ARAKS TURAS"
Telefonas: +37060722227; J.Basanavičiaus g. 25, Vilnius
El. paštas:
info@araksturas.lt; www.araksturas.lt