uždaryti

Naujiena! Bosnija ir Hercegovina - širdies formos žemė Balkanuose

Kelionės išskirtinumai

 • Kelionė keliautojams mėgstantiems egzotiką ir norintiems atrasti dar mažai pažįstamus kraštus
 • Skanausite vengriškus, Hercegovinos, slovėniškus vynus
 • Pažinsite spalvingą Sarajevo istoriją
 • Aplankysite istorinį Mostarą, Počitelj, Kraljeva Sutjeska, dervešų vienuolyną, įspūdingus gamtos stebuklus – antrą pagal aukštį Europoje Skakavac krioklį, įspūdingus stalaktitų urvus
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
 • 80% kelionių vyksta naujais Novaturo autobusais

2020.05.05 - 05.12  432,65 Eur
2020.10.14 - 10.21  432,65 Eur

1 diena

Lenkija, Slovakija

Labai anksti ryte (5 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją Pietauti sustojate Lenkijos pakelės užeigoje. Vakare, apie 20-21 val. atvykstate į viešbutį Slovakijoje, Zvoleno apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~1090 km

2 diena

Szekszárd ir vengriško vyno degustacija

Pusryčiai. Apie 7:30 val. iškeliaujate Bosnijos ir Hercegovinos link. Keliaujate per Čekiją, Slovakiją, Vengriją. Apie pietus atvykstate į vyndariais ir vienu geriausių raudonu vynu Vengrijoje garsėjantį Szekszárd. Seksardas – vienas seniausių dabartinės Vengrijos miestų. Senovėje gyventas keltų, vėliau užimtas romėnų ir vadintas Aliska. Laisvas laikas pietums. Po pietų trumpa ekskursija po miesto senamiestį. Apžiūrite neoklasicistinę miesto Rotušę, Augusto namą, kuriame kadaise buvo apsistojęs žymus vengrų kompozitorius F. Listas, Benediktinų vienuolyno liekanas. Esant galimybei, siūlome *aplankyti vyno rūsius ir padegustuoti vietinio vyno. Iškeliaujate Sarajevo link. Apie 21 val. atvykstate į viešbutį Zelnicos apylinkėse.

Šiandien nuvažiuojate ~800 km

3 diena

Sarajevas

Pusryčiai.  Apie 8 val. iškeliaujate į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę Sarajevą. Miestas gali didžiuotis tikrai labai turtinga, tačiau neretai žiauria  istorija, palikusia ryškius pėdsakus dabartinio miesto „veide“. Sarajevas dažnam asocijuojasi su Pirmojo Pasaulinio karo pradžios įvykiais, čia taip pat vyko 1984 m. žiemos olimpinės žaidynės, miestas kentėjo iki pat XX a. pabaigos – žiaurūs mūšiai, apgultys, badas ir skurdas. Nuo 1996 m. čia pagaliau įsivyravo taika ir miestas po truputį atsigavo ir gražėjo. Pažintį su miesto istorija siūlome pradėti aplankant *Sarajevo Vilties tunelį, kuris buvo iškastas po oro uostu miesto apgulties metu, 1993 m. Jis jungė Serbijos armijos apsuptą miestą su išoriniu pasauliu. Tunelis buvo kasamas tiesiog kastuvais, 24 valandas per parą, juo į miestą slapta buvo gabenama humanitarinė pagalba (maisto produktai, vaistai ir pan.), alkoholis, cigaretės, kuras bei ginklai. Tai buvo vienintelis kelias pabėgti iš Sarajevo.  Lankytojams šiandien atidaryta nedidelė tunelio atkarpa. Po ekskursijos vykstate į Sarajevo istorinį centrą – Baščaršiją, pastatytą turkų–osmanų ir perstatytą austro–vengrų. Apžiūrite Sebilj fontaną ir Balandžių aikštę, praeinate kalvių gatve, grožitės Gazi-Husrev-Beg mečete, pasmalsaujate šalia veikiančiame turguje. Keliaujate iki Lotynų tilto prie kurio buvo nušautas Vengrijos Imperijos sosto įpėdinis  Pranciškus Ferdinandas, ko pasekoje kilo I Pasaulinis karas. Vaikštant Sarajevo gatvėmis skaudžios miesto istorijos neleis pamiršti, kartas nuo karto matomos „Sarajevo Rožės“. Vakare, esant galimybei, siūlome keltuvu *pasikelti į Trebević kalną nuo kurio atsiveria žavinga Sarajevo ir jo apylinkių panorama. Nakvynė viešbutyje Sarajeve.

Šiandien nuvažiuojate ~70 km

4 diena

Počitelj, Blagaj, Vrelo Brune ir Mostaras

Pusryčiai. Apie 8 val. keliaujate į Počitelj. Siekiant jį apsaugoti nuo Balkanuose siautėjusių turkų, buvo pastatyta gynybinė tvirtovė. Tačiau šiems užkariauti kaimo ji nesutrukdė ir X  a. Počitelj perėjo į turkų rankas, kurie čia pastatė mečetę, laikrodžio bokštą, įkūrė mokyklą, atidarė viešąją pirtį ir karavansarajų. Kelionę tęsiate į Blagaj kaimelį, kurio didžiausia įžymybė – *Blagaj Tekke  (dervišų vienuolynas). Prie uolų prisišliejęs vienuolynas buvo pastatytas netrukus po to, kai šias žemes užgrobė turkai osmanai. Skirtas dervišams – musulmonų asketams, sufizmo išpažintojams. Po daugiau kaip 400 metų dervišai iš vienuolyno buvo ištremti, o objektas tapo turistine atrakcija. 2012 m. vienuolynas buvo renovuotas ir šiandien atrodo taip pat kaip prieš 600 metų. Prie pat vienuolyno yra nedidelis urvas, kuriame trykšta vienas galingiausių Europos šaltinių Vrelo Bune. Laisvas laikas pietums. Vykstate į Mostarą – didžiausią ir svarbiausią Hercegovinos provincijos miestą. Svarbiausia miesto įžymybė – senasis tiltas per Neretvos upę. XVI a. pastatytas arkos formos tilto ilgis siekia beveik 29 m. Turistus dažnai stebina vietiniai gyventojai, kurie nuo šio tilto šoka į žemyn apačioje tekančią upę. Pasivaikštote po musulmoniško miesto senamiestį, apžiūrite mečetes, amatininkų krautuvėles. Esant galimybei, siūlome apsilankyti pas vietinį vyndarį *vyno degustacijai. Apie 21 val. grįžtate į viešbutį Sarajeve.

Šiandien nuvažiuojate ~330 km

5 diena

Skakavac krioklys, Bijambare urvų kompleksas, Kraljeva Sutjeska

Pusryčiai. Apie 8 val. keliaujate prie antro pagal aukštį krioklio Europoje Skakavac. 98 m siekiantis krioklys didingas gamtos kūrinys, kuris savo grožį atskleis po nesudėtingo žygio. Toliau keliaujate į vieną žymiausių šalyje Bijambare urvų kompleksą, kur lankote *Srednja urvą. 400 m trasa veda lankytojus per keturias sales, pasipuošusias įvairiausių formų stalaktitais. Paskutinioji, didžiausioji Muzikos salė lankytojus stebina ypatinga akustika. Keliaujate į istoriškai be galo svarbią bosniams vietą Kraljeva Sutjeska. Kadaise čia rezidavo Bosnijos karaliai. Miestelyje net keli itin svarbūs istoriniai statiniai: *XIV a. pranciškonų vienuolynas, senoji karalių rezidencija stūgsanti ant kalvos, viena seniausių šalyje mečečių. Apie 20 val. grįžtate į viešbutį Sarajeve.

Šiandien nuvažiuojate ~200 km

6 diena

Travnikas, Jaicė ir Banja Luka

Pusryčiai. Apie 8 val. keliaujate per Bosniją pakeliui aplankydami gražiausias šalies vietas. Atvykstate į Travniko miestelį. Osmanų imperijos metu Travnikas buvo laikomas vizirių miestu. Čia gausu išlikusios osmanų architektūros, gaminamas tradicinis sūris. Toliau keliaujate į Jaicę, viduramžiais buvusią Bosnijos karalystės sostinę. Tai miestas muziejus po atviru dangumi, kurio pačiame centre įspūdingas 18 m aukščio krioklys. Vos keli kilometrai nuo Jaicės prie Pliva ežero, apžiūrite tradicinius medinius vandens malūnus. Tęsiate kelionę iki Banja Lukos, antro pagal dydį šalies miesto, kuriame susimaišiusios kultūros ir religijos. Apie 21 val. atvykstate į viešbutį  Banja Luka apylinkėse.

Šiandien nuvažiuojate ~230 km

7 diena

Ptujus

Pusryčiai. Apie 8 val. atsisveikinate su Bosnija ir Hercegovina, važiuojate per Kroatiją, Slovėniją. Aplankote Dravos upės pakrantėje įsikūrusį Ptujaus miestelį, garsėjantį puikiais regiono vynais ir terminiais baseinais. Ekskursija po miestą aplankant aikštę, Rotušę, Floriano koloną ir *Ptujaus pilį. Esant galimybei, aplankote *vyno rūsį ir degustuojate vyną.  Apie 22 val. atvykstate į viešbutį Brno.

Šiandien nuvažiuojate ~700 km

8 diena

Kelionė namo

Pusryčiai. Apie 7:30 val. išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš Lenkijos pakelės užeigų. Lietuvos Respublikos valstybinę sieną kertate apie vidurnaktį.

Šiandien nuvažiuojate ~1090 km

Kelionės metu nuvažiuojama ~4300 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu
 • 7 nakvynės viešbučiuose
 • Maitinimas: 7 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • (*) – mokami objektai ir visuomeninio transporto bilietai. Turistas moka pats apie 80 EUR už visus (*) pažymėtus objektus
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastabos

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus
 • (¹) – yra papildomų sąlygų
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis

Turizmo agentūra "ARAKS TURAS"
Telefonas: +37060722227; J.Basanavičiaus g. 25, Vilnius
El. paštas:
info@araksturas.lt; www.araksturas.lt