uždaryti

Arčiau žmonių, išvien su gamta (SEZ)

Poilsinis ir pažintinis turas iš Lenkijos.
Skrydis su techniniu sustojimu kuro papildymui iš Varšuvos Šopeno oro uosto.
Ekskursijos vedamos lenkų kalba.
Programos kodas SEZ.
Šalis: Gambija, Senegalas.
Savaitė pažintinio turo ir savaitė poilsio.

 

 1 diena
Susitinkame oro uoste, prie Rainbow stendo 2 h iki išvykimo. Skrendame į Bandžulį. Techninis sustojimas kuro papildymui Kanarų salose, ar Šiaurinėje Afrikos dalyje. Atvyksime į Bandžulį ir įsikursime viešbutyje.

2 diena
Po pusryčių išvykstame į Senegalo pietus, keliausime per Casamance provinciją. Tai derlingiausia žemė, apaugusi palmių miškais ir ryžių laukais. Casamance tai viena gražiausių Senegalo vietų.  Būtent čia teka legendomis apipinta Bolongo upė, maitinanti visą turtingą Senegalo ekosistemą, pilna žuvų guotų ir jūros gėrybių. Pakeliui pamatysime Ziginšorą - regiono sostinę. Seniau tai buvo vienas pagrindinių vergų gabenimo uostų, o dabar čia gyvena Diola gentis. Tai svarbiausias uostas, kuriame keliauja tonos žemės riešutų ir kitų gerybių. Pailsėsime restorane šalia upės ir vyksime į vakarus, iki pat Elinkine. Pasieksime Carabane salą - svarbiausia prekybos tašką.  Pasivaikščiosime po šią salą, kurioje laikas atrodo tarsi sustojęs. Kolonijiniais laikais, tai buvo vienintelis išėjimas į Atlanto vandenyną.  Iki pat šių dienų čia stovi nepaliesta bažnyčia ir vergų namai.  Keliaudami atgal pamatysime Mlomp vietos architektūrą.  Važiuosime iki Cap Skirring, kuriame pavalgysime ir apsistosime nakčiai.  Norintys bus laukiami gyvos muzikos koncerte, kuriame išgirs autentiškus Afrikos ritmus . Maršrutas apie 230 km, valanda kelio vandeniu.

3 diena
Po pusryčių plaukiosime vandenyne ir pasivaikščiosime po gražiausius vakarų Afrikos krantus.  Per pietus išvyksime į Oussouye karalyste. Apsilankysime vietiniame turguje, kur galėsime paragauti šviežiai skintų egzotinių vaisių.  Apsilankysime gamykloje, kurioje palmių žievė virsta į indus. Tuomet apsilankysime Koukangoume, organizacijoje, kuri kovoja už moterų teises ir čia ragausime tradicinius Diolos genties patiekalus. Pamatysime kaip vietiniai kuria audinius puoštus batika ir kaip dirba kitus suvenyrus. Vakare, perplauksime upę ir pasieksime kitą svarbų regiono miestą - Koldą. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas apie 280 km) 

4 diena
Po labai ankstyvų pusryčių išvykstame į rytų Senegalą. Pasieksime Velingarą, kitą regiono didmiestį. Per pietūs jau būsime Niokolo Kobos parke, įtraukiamą į UNESCO sąrašus, kaip nykstantį biosferos rezervatą. Tai vienas didžiausių natūraliai atskirtų vakarų Afrikos teritorijų, siekiančių net 9000km ² plotą. Tai Gambijos upės maitinama teritoriją prie pat Gvinėjos sienos.  Didžioji parko dalis yra savanos ir gana seklios pelkės.  Neįtikėtina daugybė augmenijos ir joje gyvenančių gyvūnų. Rasite 20 rūšių amfibijų, 38 - roplių, 80 - žinduolių ir net 300  rūšių paukščių. Liūtai, leopardai, antilopės, šimpanzės, krokodilai, hipopotamai ir daugelis kitų gyvūnų šią vietą laiko savo namais. Tai žemumos, kurių aukščiausias taškas iškilęs tik 311  metrą virš jūros lygio. Parke mus lydės patyręs gidas.  Vakare išvyksime Kedugu.  Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 420 km).

5 diena
Po pusryčių išvyksime į Basarių šalį, kurioje gyvena necivilizuotos gentys. Mažos populiacijos (Bedik gentis - 7  tūkst. Gyventojų ir 1,5  tūkst. basarių) gentys atstovauja savo kultūrą ir nori pažinti kitas.   Tai saugiausia ir labiausiai laukinė Senegalo žemė, sparčiai nykstanti vakarinėje Afrikoje.   Gentys išsaugojusios savo kalbą ir išvysčiusios savo kultūrą. Tai animalistine ir krikščionybės elementais paremta religinė bendruomenė, saugoma UNESCO paveldo sąrašo.   Basarių moterys dažnai pusiau neprisidengusios.  Aplankysime Salemtą - senąją basarių žemę. Pakeliui sustosime Bandafasyje, Bediko kaime, Ivolyje (didžiausia genties koncentracija). Šiose teritorijose dirba nemažai misionierių iš Lenkijos ir kitų europos šalių. Grįšime į viešbutį. (Maršrutas 150km).

6 diena
Anksti ryte, po pusryčių išvyksime link Dindefelo krioklio, Kedugu pietuose. Laukia valandos trukmės žygis, kuris nebus labai sunkus, tačiau rekomenduojame dėtis patogius lengvus batus. Nuvažiuosime iki Fangolembio, kuriame gyvena Djalonke gentis, priklausanti Gvinėjos grupėms. Būsime prie pat Gvinėjos sienos, pamatysime Futa Jalon kalnus, maitinančius didžiausias šio krašto upes: Gambija, Senegalą ir Nigerį. Pamatysime nuostabius nepaliestus miškus.    Keliausime į Senegalo rytus - Tambakundą. Važiuosime pro Niokolo Kobos nacionalinį parką.  Atvyksime vėlai vakare, vakarieniausime ir apsistosime nakčiai. (Maršrutas 280 km).

7 diena
Po pusryčių lankysime vietiniame Afrikos turguje, kur nusipirksime nuostabių dirbinių iš šalies kaimynės - Malio -amatininkų. Pasivaikščiosime po judrią Lieopoldo Sedario gatvę, skirtą pirmojo nepriklausomo Senegalo prezidento garbei. Garantuojame ypatingą atmosferą, daugybė spalvingų Senegalo prekių mainų ypatybių. Vyksime į Tambakundą per Kaolaką, Salumo deltą.  Tai kita nuostabi vieta, įtraukiama į UNESCO sąrašą. Apsistosime viešbutyje, poilsis prie vandens, Norintys bus laukiami vykti kruizu motorinėmis valtimis Salumo upe. Aplankysime Baobabų salą, kuriame auga neįtikėtinai seni medžiai ir iš čia pasigrožėsime nuostabia upės panorama. Dienai baigiantis, pamatysime paukščių salą, kurioje pamatysite dar nematytų egzotiškų sparnuočių. Vakarienė ir nakvynė. (Maršrutas 350 km).

8 diena
Po pusryčių norintys galės pasižvalgyti po Fathal parką.  Populiariausia parko atrakciją – pasivaikščiojimas liūtu taku. Senegalas, vienas iš penketo šalių, kuriuose ši paslauga suteikiama. Vyksime iš Baros į Bandžulį ir aplankysime mažiausią Afrikos sostinę. Išvykos metu pamatysime: Taip pat ir afrikietiškąją Triumfo arką, kur matosi nuostabi miesto panorama. Pamatysime vietos amatininkų darbus, kuriuos galėsime ir įsigyti. Vykstame į oro uostą, norintys prasitęsti atostogas bus pervežti į savo pasirinktus viešbučius.  (Maršrutas 80 km).

9 diena
Atvykimas į Lenkiją.


Įspėjimai:

  • Kelionė rekomenduojama norintiems pažinti tikrąją Afriką.
  • Sąlygos, kuriomis keliausime skiriasi nuo Europos kelių ir juose vykstančio eismo.
  • Temperatūra - aukšta. Rinkitės kvėpuojančius, lengvus rūbus, dengiančius kūną, nepamirškite patogių batų, sandalų. -
  • Gali dažnai dingti elektra. 
  • Masinio turizmo čia nėra. Sutiksite tik keletą keliautojų.

Apgyvendinimas
Viešbučiai ** / ***
Kambariai: dviviečiai su vonios kambariu (dušas, tualetas), stalas, spintelė.
Viešbučiai neturi vieningos klasifikavimo sistemos. Kambariai turi svarbiausius patogumus: vonios kambarį su dušu, WC, spintelė, stalas. Kambariuose nėra oro kondicionieriaus. 
Gali būti, kad nakties metu 22:00–7:00 ir dienos metu 11:00–18:00 nebus elektros. 
Dėl nedidelių viešbučių, ekstra atvejais Rainbow gali žmones apgyvendinti šalia esančiuose viešbučiuose.
Kai būsime Niokolo Kobos apylinkėse, kur viešbučių yra labai nedaug, grupė gali būti apgyvendinama stovyklavietėje.

 Maitinimas:
Viešbučių restoranuose tiekiami kontinentiniai pusryčiai (kava, arbata įskaičiuota į kainą) ir vakarienės panačios į europietišką virtuvę. Kelionės metu valgysime šviežią žuvį ir jūros gėrybes. Gėrimai vakarienės metu yra mokami.

 Viešbučiai poilsio pratęsimui:
3* 
Mansea  (Kololi miestas, paplūdimys už 400 m, maitinimas pusryčiai ir vakarienės)
3* 
Bamboo Garden  (Kololi miestas, paplūdimys už 200 m, maitinimas - viskas įskaičiuota)
3* 
Cape Point   (Bakau miestelis, šalia viešojo, plataus smėlio paplūdimio, maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės)
3* 
Holiday Beach Club  (Kololi miestas, ant jūros kranto, maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės) 
3.5*
 Palma Rima Hotel (Tarp Kotu ir Kololi kurortų, paplūdimys už 400 m, maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės)
3.5* 
Seaview Garden  (Kololi miestas, paplūdimys už 700 m,  maitinimas pusryčiai arba viskas įskaičiuota)
3.5* 
Senegambia   (Kololi miestas, ant jūros kranto, maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės) Populiaru!
4* 
Kombo Beach Hotel (Kotu miestelis, ant jūros krantas,  maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės)
4* 
Djembe Beach Resort   (Kololi mieste, šalia smėlio paplūdimio, maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės)
4* 
Laico Atlantic  (Bandžulis, ant jūros kranto, maitinimas pusryčiai ir vakarienės)
5* 
Ocean Bay (Kotu miestelis, šalia paplūdimio, maitinimas pusryčiai ir vakarienės)
5* 
LABRANDA Kairaba Beach Hotel (Kololi mieste, šalia smėlio paplūdimio, maitinimas pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės)

 
Skiepai
Skiepai nėra privalomi. Vietos, kuriose lankysimės nėra užkrėstos geltonojo karštinės (drugio) viruso. Tačiau WHO rekomenduoja pasidaryti profilaktinį skiepą nuo geltonojo drugio (viena injekcija - 10-iai metų). Išimtis klientams, atvykusiems iš užkrėstų šalių, tada skiepai yra privalomi. Senegambijos, Gambijos ir Bisau Gvinėjos regionuose rekomenduojama antimaliarinė profilaktika (vaistai, rekomenduojame pasiimti repelentus su DEET, drabužius, dengiančius visą kūną, jie ypač pravers vakarais).

 Valiuta
1 dalasi GMD (1 EUR =  apie 50 GMD). Rekomenduojame pasiimti grynųjų pinigų, nes atsiskaityti kreditine kortele galima itin retai. Eurai (EUR), doleriai (USD), FCA frankai (XAF) - priimamami, pavyzdžiui parduotuvėse, perkant suvenyrus.

 Laikas
-3 h Lietuvos laiku.

 Skrydis iš Lenkijos.
Kelionės datos: 
lapkričio mėn.: 2, 9, 16, 23, 30 dienomis;
gruodžio mėn.: 7, 14, 21, 28 dienomis;
sausio mėn.; 4, 11, 18, 25 dienomis;
vasario mėn.: 1, 8, 15, 22 dienoms;
kovo mėn.: 1, 8, 22 dienomis.

 Dėl garantuotų išvykimų datų ir kainų teirautis turizmo agentūroje.

  Į kainą įskaičiuota
užsakomasis skrydis su techniniu sustojimu Kanarų salose arba šiaurės Afrikoje (skrydžiams WAW / BJL / WAW 02.11.2018-30.11.2018, KTW / BJL / KTW 02/11/2018 - 28/12/2018), tiesioginis skrydis šiais laikotarpiais: WAW / BJL / WAW 07.12.2018-30.03.2019, KTW / BJL / KTW 04/01/2019 - 30/03/2019; oro uosto mokesčiai; pervežimas oro uostas - viešbutis - oro uostas, 7 arba 14 viešbučio parų; maitinimas pagal pasirinkto viešbučio aprašymą; lenkų atstovo pagalba; draudimas TU Europa (NNW, KL, CP, pagalba ir bagažas)

Į kainą neįskaičiuota
įėjimo bilietai ir arbatpinigiai. Privalomas dalyvavimo programoje mokestis apie 120 EUR / asmeniui. Arbatpinigiai nešikams, vietiniams gidams, kaimo genčių vadovams, vairuotojams, vietinės paslaugos šiaurės Senegale ir Kasamanco apylinkėse apie 55 EUR / asmeniui.

Pastabos
Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta! Jei Jus sudomino pasiūlymas susisiekite su mumis telefonu

Kelionių agentūra "ARAKS TURAS"
J.Basanavičiaus 25, Vilnius
Telefonas: +370 607 22227
El. paštas:
info@araksturas.lt    
www.araksturas.lt