uždaryti

ARMĖNIJA

8n./9d.

Penktadienis

Skrydis: Vilnius – Jerevanas. Vykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

 

Šeštadienis –

Pusryčiai. Tsaghkadzor lyno keltuvu keliatės į Kechari vienuolyną. Kelionę tęsiate į Sevano kurortą, įsikūrusį prie didžiausio Armėnijos ir Kaukazo kalnų ežero Sevano, vadinamo Armėnijos perlu arba Armėnijos jūra. Sevano ežeras yra vienas didžiausių gėlo vandens kalnų ežerų visame pasaulyje. Aplankote Sevano vienuolyno kompleksą. Išvykstate į Armėnijos kurortą – Diližaną, vietinių gyventojų dar vadinamą mažąja Šveicarija dėl kerinčios gamtos ir mineralinių šaltinių. Aplankote Haghartisin vienuolyną, statytą X- XIII a. apsuptą įspūdingos gamtos. Kelionę tęsiate į Diližano senamiestį, kuriame gausu jaukių restoranėlių ir vietinių amatininkų parduotuvėlių, kuriose galima įsigyti unikalių armėniškų suvenyrų. Toliau mes einame. Gošavankas. Vykstate į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.  (9-10 val.)

 

Sekmadienis-

Pusryčiai. Išvykstate į Ečmiadziną,dvasinį Armėnijos centrą. Ečmiadzino miestelis vadinamas armėnų Vatikanu, nes ten įsikūrusios pagrindinės bažnytinės struktūros: katedra, pastatyta 303 metais; apaštalo rūmai, katolikoso rezidencija, kurijos tarnybos, kunigų seminarija, leidykla, svečių namai. Aplankote IV a. Ečmiadzino katedrą,pirmąją katedrą senojoje Armėnijoje ir seniausią katedrą pasaulyje; Armėnų bažnyčios lobyną, kur  saugoma Šventoji ietis – ja romėnų kareivis perdūrė Kristui šoną. Pakeliui į Jerevaną sustojate aplankyti  Zvartnoco  katedros(VII a.), Armėnijos viduramžių architektūros šedevro, įtraukto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Vykstate į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.  (4-5 val.)

 

Pirmadienis-

Pusryčiai. Vykstate į Amberdo tvirtovę – istorinį gynybinį kompleksą, kurį sudaro VII amžiaus pilis ir XI a. bažnyčia. Paminklas armėnų alfabetas, Aragats (ežeras Kari),. Tradicinis šventinis gaminimas realiame kaimo sodyboje.Vykstate į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.  (6-7 val)

 

Antradienis-

Pusryčiai. Išvykstate į pietinę Armėniją. Lankote vaizdingoje Ararato lygumoje, netoli

Turkijos sienos įsikūrusį Khor Virapo vienuolyną (VII a.), iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į

Ararato kalną. Šis vienuolynas siejamas su Grigorijumi Švietėju, kuris į Armėniją atnešė krikščionybę. Noravanko vienolyną, Iš Halidzor kaimelio lyno keltuvu pasikeliate į Tatevo vienuolyną,  atokiausią tarp gražiausiųjų vienuolynų. Vykstate  į Stapanakertą (Arcach).Nakvynė viešbutyje Stepanakerte.

 

Trečiadienis-

Pusryčiai. Apžvalginę ekskursiją po Stepanakertą (istorijos muziejus, turgus), Amaras vienuoiyną. Ji buvo įkurta 4-ame amžiuje Gregor Lusavorič. Vienuolynas yra vienas iš seniausių krikščionybės paminklų. Vykstate į Šuši. 11 km į pietus nuo Stepanakerto. 

Nakvynė viešbutyje Stepanakerte.

 

Ketvirtadienis –

Pusryčiai.  Kelionę tęsiate į Tigranakertą. Tigranakert  yra sugriautas armėnų miestas, prasidedantis helenistiniu laikotarpiu . Tai vienas iš kelių buvusių miestų armėnų plokščių su tuo pačiu vardu, pavadintas garbei armėnų karaliaus Tigrano didžiojo (95-55 m.).  Askerano tvirtovė.  Gandzasaras (kalnų lobynas) yra vienas iš svarbiausių vienuolynų kompleksų Arcacho.  Jis buvo pastatytas 13 a.

Nakvynė viešbutyje Stepanakerte.

 

Penktadienis

Pusryčiai. Vykstate į Geghardo viduramžių vienuolyną, įkurtą V-XIII a. Kai kurios komplekso bažnyčios iškaltos aukštose uolose. Armėniškos bažnyčios asketiškos: jokių freskų, jokios įmantrios puošybos. Lankote pagonišką I a.pr.Kr. pastatytą pagonišką Garni  šventyklą, skirtą saulės dievui. 301 m. priėmus krikščionybę, šventykla neteko savo buvusios reikšmės ir tapo karalių vasaros rezidencija. Iki šių dienų šalia šventyklos yra išlikę karalių dvaro griuvėsiai bei įspūdingos pirčių mozaikos. Trumpa ekskursija pėsčiomis į Garnitarpeklį, kur išvysite gamtos stebuklą  – „Akmenų simfoniją“ - gamtos sukurtas bazaltines kolonas. Vykstate į armėnų duonos – lavašo gaminimo pamoką. Vykstate į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

 

Šeštadienis –

Pusryčiai. Vykstate į Jerevano oro uostą.  Skrydis: Jerevnas – Vilnius.

Kaina vienam žmogui:                 2 viet.                                    1 viet.

  3 ***    viešbutis                          535Eur.                                 694  Eur.

  4 ****  viešbutis                           645Eur.                                 845  Eur.

  5*****viešbutis                             888  Eur.                              1263Eur.

Į kelionės kainą įskaičiuota

● 8 nakvynės  viešbučiuose;

● maitinimas: 8 pusryčiai ;

● pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi;

● rusiškai arba angliškai kalbančio vietinio gido paslaugos;

● gaivieji gėrimai ir ritiniai ekskursijų metu;

● ekskursinė programa;

● įėjimo bilietai į rinkliavos patalpas;

●  kelionės dokumentų sutvarkymas;

 

Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos:

● Skrydis Vilnius – Jerevanas – Vilnius,

● draudimas, 

● asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

 

Kelionių agentūra "ARAKS TURAS",
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva,  Telefonas: +370 607 22227
El. paštas:
info@araksturas.lt    www.araksturas.lt