uždaryti

 

Visa Kuba

 

Senosios Havanos žavesys muzikinis Kubos Santjago palikimas laukiniai Rytai: Barakoa ir Humbolto Nacionalinis parkas revoliucijos pradžia: Fidelio Kastro namas Birane ir Če Gevaros memorialas kolonijiniai Trinidadas ir Sjenfuegosas atokvėpis gražiausiuose paplūdimiuose
 

1 diena
Susitikimas prie „Rainbow Tours“ stendo oro uoste likus 3 valandoms iki skrydžio. Užsakomasis tiesioginis skrydis į Varaderą LOT Dreamliner tipo ar panašiu orlaiviu. Skrydžių laikus prašome tikrinti. Atvykus - pasų kontrolė ir susitikimas su kelionės vadovu, tada pervežimas į viešbutį Havanoje. Vakarienė ir nakvynė.
2 diena
Po pusryčių laukia ekskursija po salos sostinę - Havaną, lankysime uostą saugantį Morro fortą, Katedros aikštę, pasivaikščiosime po senamiestį, kur lankysime vietas, susijusias su Ernestu Hemingvėjumi („Ambos Mundos“ viešbutį ir „Bodequita del Medio“ barą), turgaus aikštę ir barokinę katedrą. Apsilankysime romo muziejuje. Pietūs pageidaujantiems už papildomą mokestį (apie 15 CUC). Po pietų lankome naująją Havaną - Kapitolį ir Operą. Vėliau pravažiuojame pro Miramar ir Cubanacan rajonus (prieš revoliuciją buvę turtingi rajonai). Vakarienė. Vakare norintieji gali pamatyti šou (apie 80 €). Nakvynė viešbutyje.
3 diena
Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Havana. Lankome Revoliucijos aikštę, Revoliucijos muziejų, Kolumbo kapines. Popiet skiriamas laikas savarankiškam miesto tyrinėjimui. Pageidaujantiems už papildomą mokestį (apie 35 €/asm.) siūlome žygį „Hemingvėjaus takais“, aplankant rašytojo namus „Finca Viglia“ ir jo mėgiamą valgyklą „Floridita“, kur paragausime garsiojo daiquiri. Vakare vakarienė ir nakvynė. 
4 diena
Po pusryčių važiuojame į Havanos oro uostą. Skrydis į Kubos Santjagą. Atvykus pažintis su miestu: lankysime Nekaltosios Mergelės Marijos - svarbiausios Kubos šventosios - šventyklą, San Pedro de la Roca tvirtovę, Diego Velaskeso (Kubos užkariautojo) namą, katedrą, calle Pedro Pico - laiptai tarp aukštutinio ir žemutinio miestų, Santa Efigenia kapines (jose - žymių Kubos žmonių kapavietės) bei garsiuosius Moncada barakus - tai vieta, kurią nesėkmingai puolė revoliucionieriai, vedami jaunojo Fidelio Kastro. Pietūs už papildomą mokestį (apie 15 CUC). Važiuojame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė. 
Atkreipkite dėmesį! Priklausomai nuo skrydžio laiko gali nebūti pusryčių arba vakarienės.
5 diena
Po pusryčių paliekame Kubos Santjagą ir vykstame į Barakoa. Pakeliui pravažiuojame sukarintą Guantanamo zoną. Vakarienė ir nakvynė viešubtyje Barakoa (maršrutas apie 250 km).
6 diena
Pusryčiai. Trumpai pasivaikščiosime po vaizdingą miestelį prie Atlanto pakrantės, buvusią ispanų kolonijos sostinę. Važiuojame į Humbolto nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kur dėl didelio drėgmės lygio rasime tik Kuboje augančių augalų rūšių. Vykstame į šiaurinę salos pakrantę, pakeliui lankome Biraną, Fidelio Kastro gimimo vietą. Atvažiuojame į Guardalavaca ir įsikuriame 4* viešbutyje (viskas įskaičiuota) (maršrutas apie 330 km).
7-8 dienos
Poilsis viešbutyje. Guardalavaca yra nedidelis, bet jaukus kurortas, poilsiautojų vertinamas dėl atmosferos, gražių paplūdimių ir šilto Atlanto vandenyno. Pageidaujantys už papildomą mokestį (~30 €) galės sudalyvauti išvykoje į indėnų kaimą Chorro de Maita, kur apsilankysime nedideliame muziejuje, skirtame indėnų genties tainų laidojimo tradicijoms.
9 diena
Po pusryčių vykstame į Holginą. Apsilankome prie Kryžiaus kalno, iškilusio 1790 m., simbolizuojantį krikščionybę Kuboje, dabar tai populiari piligrimų lankoma vieta. Važiuojame į Kamagvėjų. Pažintis su miestu: San Juan de Dios aikštė, Karmen aikštė, Nuestra Señora de la Soledad bažnyčia, pirklių namai, Ignacio Agramonte  - nacionalinio didvyrio - namai. Nakvynė Kamagvėjaus apylinkėse. Vakarienė už papildomą mokestį (maršrutas apie 270 km).
10 diena
Pusryčiai. Važiuojame į Cayo Santa Maria, pakeliui lankome Sankti Spiritusą ir žavų Remedios miestelį - turėsime laiko išgerti kavos centrinėje akštėje. Įsikuriame viešbutyje Cayo Santa Maria (viskas įskaičiuota) (maršrutas apie 300 km).
11 diena
Poilsis Cayo Santa Maria. Pageidaujantys už papildomą mokestį galės katamaranais nuplaukti iki vienos iš Jardines del Rey archipelago salų (galimas ir paviršinis nardymas), kainą sužinosite atvykę į vietą.
12 diena
Po pusryčių važiuojame į Santa Klarą - miestą, nuo kurio Če Gevaros pradėjo Kubos revoliuciją. Apsilankysime Guevara Memoriale (asmeniniai Che daiktai) ir pamatysime „revoliucinį“ traukinį. Pietūs už papidomą mokestį (~15 €). Vėliau laukia pažintis su vienu geriausiai kolonijinę architektūrą išsaugojusiu miestu Kuboje - Trinidadu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas žavi akmenuotomis gatvelėmis, Plaza Mayor aikšte, pranciškonų vienuolynu, buvusiais „cukraus barono“ rūmais, Canchanchara - taverna, garsėjančia savo vietiniu gėrimu, gaminamu iš medaus, citrinos ir romo. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sjenfuegoso miesto apylinkėse (maršrutas apie 300 km).
13 diena
Pusryčiai. Lankome Senfuegosą - miestą, dažnai vadinamą „Pietų perlu“, dėl puikiai išsilaikiusios kolonijinės architektūros pritraukiantį daugybę turistų. Lankysimės istoriniame centre Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, pamatysime katedrą, Palacio de Valle ir Paseo del Prado - ilgiausią pėsčiųjų gatvę Kuboje. Važiuojame į Playa Giron ir Guamą. Lankomės krokodilų fermoje ir plaukiame Zapata pusiasalio kanalais. Pietūs už papildomą mokestį (~15 CUC). Atvykstame į Varaderą ir įsikuriame viešbutyje (viskas įskaičiuota) (maršrutas apie 270 km).
14 diena
Poilsis Varadere (viskas įskaičiuota).
15 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio. Važiuojame į Varadero oro uostą. Tiesioginis skrydis LOT Dreamliner tipo orlaiviu į Lenkiją.
16 diena
Atvykstame į Lenkiją.
APGYVENDINIMAS
3* standartą atitinkančiuose viešbučiuose (vietinė kategorija). Kambariai dviviečiai su vonios kambariu, kuklūs, bet švarūs ir gerai prižiūrimi. Viešbutyje: baras, restoranas, kai kuriuose baseinas. Maitinimas: pusryčiai, kai kuriuose viešbučiuose vakarienė (dažniausiai savitarnos principu). Viešbučiuose Guardalavaca, Cayo Santa Maria ir Varadere viskas įskaičiuota.
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
skrydis į Varšuva - Varaderas - Varšuva užsakomuoju reisu, vidinis skrydis Havana - Kubos Santjagas arba Holginas, oro uosto mokesčiai, turistinė programa, kelionė patogiu autobusus su oro kondicionieriumi, nakvynės viešbučiuose, maitinimas pagal programą, pervežimai iš oro uosto į viešbutį ir atgal, Turisto kortelė, draudimas TU Europa (standartinis: CP, nelaimingi atsitikimai, KL ir bagažas), vietinio gido, lenkų kelionės vadovo Kuboje  bei „Rainbow Tours“ atstovo Varšuvos oro uoste paslaugos.
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
bilietai į mokamas vietas ir arbatpinigiai (būtina turėti apie 165 €), vietinės ekskursijos ir asmeninės išlaidos.
VIZA
Viešint Kuboje būtina turėti turisto kortelę, kurią kiekvienas gaus oro uoste Varšuvoje registracijos metu (turisto kortelė įskaičiuota į kelialapio kainą). Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesiai nuo sugrįžimo datos.

 

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt