uždaryti

Dingę majų miestai (Meksika, Gvatemala ir Belizas)


Kaina nuo 1384 €

Meksika: Čičen Ica, Ušmalis, Palenkė, Tulumas ir turkio spalvos Karibų jūra Gvatemala: Tikalis Belizas: karibiškas Kolkerio salos klimatas poilsis Kankūne arba Majų Rivjeroje
 

1 diena
Susitikimas prie „Rainbow Tours“ stendo oro uoste likus 3 valandoms iki skrydžio. Užsakomasis tiesioginis skrydis į Kankūną LOT Dreamliner tipo ar panašiu orlaiviu. Skrydžių laikus prašome tikrinti. Atvykus - pasų kontrolė ir susitikimas su kelionės vadovu, tada pervežimas į viešbutį Kankūne arba Majų Rivjeroje. Vakarienė ir nakvynė.
2 diena
Po pusryčių išsiregistruojame iš viešbučio ir vykstame į senąjį majų uostą - Tulumą (Tulum), įsitaisiusį šalia turkio mėlynumo Karibų jūros. Pasivaikščiojimo metu pamatysime El Castillo, Freskų šventyklą, Besileidžiančio dievo šventyklą. Vėliau lankysimės viename iš daugybės Jukatano karstų, kur bus galimybė išsimaudyti krištolo skaidrumo vandens senote (ranšluosčiais ir maudymosi kostiumėliais pasirūpinti iš anksto). Pageidaujantys galės išvysti įspūdingus uolų darinius Dos Ojos (ar panašiuose) urvuose (apie 40 USD) . Dalyviai gaus po kaukę, vamzdelį ir žibintuvėlį, juos lydės vietinis gidas. Vėliau vykstame į Četumalį (Chetumal). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. Maršrutas apie 400 km.
3 diena
Po pusryčių vykstame į Belizą. Važiuojame pro Orindž Volką (Orange Walk) ir plaukiame New River upe iki džiunglėse besislepiančio Lamanajaus (Lamanai) miesto liekanų. Tai buvo vienas iš ilgiausiai gyvavusių majų miestų, apleistas tik XVII a. Pamatysime Jaguaro šventyklą, Kaukės šventyklą ir Aukštąją šventyklą. Vėliau važiuojame į Belizo miestą, XVII a. įkurtą  britų. Tai istorinė Belizo sostinė, įsikūrusi vietoje, kur Belizo upė įteka į Karibų jūrą. Trumpas pasivaikščiojimas po miestą. Vakarienė ir nakvynė Belizo mieste. Maršrutas apie 180 km.
4 diena
Po pusryčių, esant palankioms oro sąlygoms, laukia kruizas į Kolkerio (Caye Caulker) salą - pasinersime į karibišką salos klimatą, turėsime galimybę atsipalaiduoti ir paragauti vietinių jūros gėrybių (pietūs už papildomą mokestį). Pageidaujantys galės aplankyti antrą pagal dydį koralinį rifą pasaulyje (apie 60 USD). Keletoje vietų bus galima išbandyti paviršinį nardymą, kur kompaniją palaiko maži rykliukai. Grįžtame į Belizo miestą ir vykstame į Gvatemalą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Floreso (Flores) apylinkėse. Maršrutas apie 230 km.
5 diena
Po pusryčių išvyka į Tikalį (Tikal) - didžiausią išlikusį majų centrą, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tikalis - tai kompleksas, kurį sudaro 16 bažnyčių ir apie 3 000 pastatų (rūmai, dvarai, kiemai, terasos, kuriame galėjo gyventi apie 45 tūkst. gyventojų. Pagrindinė miesto vieta yra aikštė, supama šventyklų ir akropolio. Didžiausia iš jų - Dvigalvės gyvatės šventykla, kurios aukštis siekia beveik 65 m. Vykstame į Palenkę (bus keičiamas autobusas). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. Maršrutas apie 380 km.
6 diena
Po pusryčių lankome archeologinę Palenkės (Palenque) vietovę - miestą, kurį dėl nežinomų priežasčių indėnai apleido X a. Atrastas jis buvo tik XVIII a. Pamatysime Hieroglifų šventyką (Templo de las Inscripciones), įspūdingus karališkuosius rūmus su jų kambariais ir koridoriais, Saulės ir Kryžiaus šventyklas, kurios datuojamos VII a. Vykstame į Ušmalį (Uxmal). Pakeliui trumpam sustojame gražiame kolonijiniame Kampečės (Campeche) mieste. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ušmalyje. Maršrutas apie 520 km.
7 diena
Po pusryčių lankome Ušmalį - religinį majų centrą, kur pamatysime vadinamuosius Valdovo rūmus (tai didžiausias iki Kolumbo pastatytas statinys Amerikoje), žynio šventyklą, moterų vienuolyną. Vėliau važiuojame į Jukatano sostinę - Meridą, kur pasivaikščiosime istoriniame miesto centre. Keliamės į Čičen Icą (Chichen Itza), esančią UNESCO saraše, kur, tarp daugybės kitų įdomybių, pamatysime laiptuotąją Kukulkano piramidę, kaukolių sieną, Tūkstančio karių šventyklą, aikštelę, kur žaidžiama pelota, bei astronomijos observatoriją. Vakare atvykstame į Kankūną arba Majų Rivjerą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. Maršrutas apie 410 km.
8 diena
Po pusryčių važiuojame į oro uostą Kankūne. Skrydis į Lenkiją užsakomuoju LOT orlaiviu (tiesioginis skrydis).
Turistai, pasirinkę poilsį Kankūne arba Majų Rivjeroje, vežami į viešbučius (galimas važiavimas pro oro uostą).
9 diena
Atvykstame į Lenkiją.
ATKREIPKITE DĖMESĮ
- Ekskursijų programa bei objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Kelionės vadovas ekskursijų neveda.
- Meksikoje, Gvatemaloje, Hondūre triviečiuose kambariuose stovi 2 queen size tipo lovos (kambarių su 3 atskiromis lovomis nėra).
- Muziejai nedirba pirmadieniais. Tokiu atveju kelionės vadovas gali pasiūlyti aplankyti kitas įdomias vietas arba, jei yra galimybė, pasiūlyti pakoreguoti programą, kad muziejaus lankymas būtų nukeltas į kitą dieną.
- Pasienyje būtinas autobuso keitimas - keleiviai turės persikelti savo lagaminus. Gvatemaloje ir Belize autobusai yra senesni, kukliau įrengti, lyginant su autobusais Meksikoje.
- Kartais išvykimas iš viešbučio gali būti labai ankstyvas (apie 5 val.), tokiu atveju paruošiami pusryčių paketai.
- Gvatemalos teritorijoje iš apyvartos išimti JAV doleriai, išleisti iki 2000 m.
- Dėl nepalankaus kurso nerekomenduojame keistis valiutą Kankūno oro uoste. Pinigus galėsite išsikeisti viešbutyje Kankūne arba banke/ valiutos keityklose kitą dieną.
- Dėl Jūsų pačių patogumo (dėl dažno transporto priemonių keitimo ir mums neįprastų vietų lankymo) siūlome itin apgalvotai susipakuoti daiktus kelionei - geriausia į vieną lagaminą, pasiimti sportinių drabužių, patogius batus (numatoma daug vaikščiojimo), drabužių lietingam orui (taip pat pasirūpinti dokumentų apsauga nuo drėgmės) ir apsaugos nuo uodų.
- Į Jungtines Meksikos Valstijas draudžiama įsivežti maistą.
APGYVENDINIMAS
Ekskursijų metu: 3* viešbučiuose (vietinė kategorija). Kambariai paprasti, bet patogūs, dažniausiai su oro kondicionieriumi, vonios kambariu, televizoriumi ir telefonu. Viešbutyje: restoranas ir baras, kartais baseinas ar sodas. Maitinimas: amerikietiški pusryčiai (tiekiami porcijomis, dažniausiai: vaisiai, kiaušinienė, skrudintas bekonas arba dešrelė, duona, raguolis, nedidelis indelis džemo ir sviesto, 1 puodelis sulčių, 1 puodelis kavos ar arbatos) ir vakarienė (tiekiama porcijomis: sriuba, pagrindinis patiekalas dažniausiai iš paukštienos, kartais iš žuvies, salotos arba paruoštos daržovės, bulvės/ ryžiai, tortilijos, desertas).
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Skrydis užsakomuoju reisu LOT tipo Dreamliner arba panašaus tipo plačiu orlaiviu (be persėdimų) į Kankūną, oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas viešbučiuose pagal programą, pervežimai patogiais autobusais su oro kondicionieriumi (Gvatemaloje autobusuose oro kondicionierių nėra), maitinimas pagal programą, lenkų kelionės vadovo ir „Rainbow Tours“ atstovo oro uoste Varšuvoje paslaugos, turistinė programa, TU Europa draudimas (standartinis: CP, NNW, KL ir bagažo).
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Privalomas dalyvavimo programoje mokestis - apie 340 USD (arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams, bagažo nešikams, įėjimo bilietai į mokamus objektus), papildomos ekskursijos (nurodytos programoje), vietiniai turai Kankūne/ Majų Rivjeroje ir asmeninės išlaidos.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA
Vizos

Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius.
Skrydis
Skrydis patogiu Dreamliner LOT tipo orlaiviu su galimybe pasirinkti klasę. Ekonominėje klasėje maistas ir gėrimai mokami, kainos nurodytas „Sky bar“ meniu. Premium Club ir Business Elite klasėje maistas ir gėrimai įskaičiuoti į bilieto kainą, be to padidinamas bagažo limitas. Visose klasėse veikia pramoginė sistema, atskiri ekranai įtaisyti prie kiekvienos sėdynės. Nesant galimybei skristi Dreamliner orlaiviu, jis bus keičiamas panašaus standarto orlaiviu. Skrydis tiesioginis.

Kelionės datos (9/ 16 d.):

 

2017 02 03 - 2017 02 11
2017 02 10 - 2017 02 18
2017 02 17 - 2017 02 25
2017 02 24 - 2017 03 04
2017 03 03 - 2017 03 11
2017 03 10 - 2017 03 18 - 100 %
2017 03 17 - 2017 03 25

 
 

100% garantuotas išvykimas

 

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt