uždaryti

Indonezija - Sundos odisėja

 

PROGRAMA
Kaina nuo 3704 € 
Sumatros orangutangai kultūrų ir religijų mišinys Džakartoje unikalūs Džogjakartos amatai įspūdingos budistų šventyklos Borobudure Bromo ungikalnis saulei tekant unikalus folkloras kabantys Sulavesio kapai kruizas po Mažąsias Sundos salas neįprasti Komodo drakonai poilsis Balyje

 

1 diena
Susitikimas Šopeno oro uoste Varšuvoje likus 2 valandoms iki išvykimo. „Rainbow Tours“ stendą rasite „Biura Podróży“ (kelionių agentūros) skyriuje, tarp B ir C zonų (priešais „Virgin“ parduotuvę). Skrydžio laikus prašome tikrinti . Skrydis į Kvala Lumpūrą su tarpiniu persėdimu viename iš Europos arba Arabų pusiasalio oro uostų.
2 diena
Atvykstame į Kvala Lumpūrą. Pasų kontrolė. Trumpa ekskursija po Malaizijos sostinę, kur pamatysime labiausiai atpažįstamus miesto dangoraižius - Petronas Twin Towers. Esant galimybei pamatysime karališkuosius rūmus, postmodernistinę nacionalinę mečetę Masjid Negara, Nepriklausomybės aikštę ir Sultono Abdul Samad pastatą, pastatytą maurų stiliumi (jį pamatysime tik iš išorės). Važiuojame į viešbutį. Sutikimo vakarienė. Vakare laisvas laikas poilsiui arba savarankiškam pasivaikščiojimui po miestą. 
3 diena
Po pusryčių važiuojame į oro uostą. Skrydis į Kualanamu šiaurinėje Sumatroje. Atvykę važiuojame Parapato link, pakeliui pamatysime alyvuogių ir kaučiuko plantacijas. Sustosime Pematangsiantare - tai vienas pagrindinių Šiaurės Sumatros miestų, čia aplankysime Vihara Avalokitesvara budistų šventyklą su daugiau kaip 20 m aukščio gailestingumo deivės statula. Pietūs išvykos metu. Atvykus į Parapatą plaukiame į Samosiro salą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje saloje (maršrutas apie 180 km).
4 diena
Pusryčiai. Kruizas po Tobos ežerą, kurio metu grožėsimės žaviomis įlankomis su smėlėtais paplūdimiais ir jaukiais kaimeliais. Sustosime Ambaritos kaimelyje, kuris tapo garsus, kuomet karalius Sialaganas (Siallagan) ją pavertė susitikimų vieta, kur, susėdus ant akmeninių krėslų, buvo sprendžiamas pasmerktųjų likimas. Kitas sustojimas - Simanindo kaimelyje, kuriame rasime keletą gerai išsilaikiusių tradicinių namų smailiais stogais. Kruizo metu sustosime pailsėti, bus galima išsimaudyti ramiame Tobos ežere. Pietūs. Toliau sustosime Tomoko kaimelyje, čia pamatysime 200 metų senumo valties formos karaliaus Sidabutaro sarkofagą. Grįžtame į viešubtį Samosiro saloje. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 40 km).
5 diena
Po pusryčių laivu grįžtame į Parapato miestelį ir važiuojame pro batakų gyvenamas teritorijas. Pietūs. Po jų lankome Lingga, kur turėsime galimybę pamatyti tradicinį etninės karo genties gyvenimo būdą, taip pat Sipisopiso krioklį ir medinius Rumah Bolon rūmus Pematan Purboje (atstatyti ir veikiantys kaip muziejus). Keliaujame į Berastagi miestelį, kur galėsime mėgautis šviežiais vietiniais vaisiais ir daržovėmis. Vėliau važiuojame Medano link. Vakarienė ir nakvynė Medane (maršrutas apie 270 km).
6 diena
Anksti po pusryčių važiuojame į Bukit Lawang kaimą, kur tyrinėsime vieną seniausių, į UNESCO sąrašą įtrauktą, Leuserio kalno nacionalinį parką. Beveik 8 tūkst. km2 užimančioje parko teritorijoje rasime daugybę unikalių Indonezijos floros ir faunos rūšių. Apsilankysime orangutangų priežiūros centre, jei pasiseks, pamatysime juos maitinimo metu. Tuomet trumpai pasivaikščiosime po parką, kur natūralioje aplinkoje gyvena daugybė žinduolių, tokių kaip makakos, gibonai ir daugybė kitų. Patariame į kelionę pasiimti patogius uždarus batus bei rankas ir kojas dengiančius drabužius, taip pat repelentą nuo vabzdžių. Jei turite, pasiimkite žiūronus. Už filmavimą ir fotografavimą parko teritorijoje imamas parko nustatytas mokestis. Išvykos metu pietūs. Vėlai popiet grįžtame į Medaną navynei (maršrutas apie 150 km).
7 diena
Pusryčiai. Važiuojame į oro uostą Kuala Namu ir skrendame į Džakartą. Ekskursija po Indonezijos sostinę: lankome Sunda Kelapa uostą ir važiuojame į seną Kota rajoną, olandų kolonizacijos laikais buvusį Indonezijos centru (tuo metu miestas vadintas Batavia vardu). Apsilankysime Fatahillah aikštėje su miesto rotuše. Pabaigoje lankome 132 m aukščio nacionalinį Monas paminklą, pastatytą buvusio Indonezijos prezidento iniciatyva). Ekskursijos metu pietūs. Popiet važiuojame į Bandungą. Nakvynė (maršrutas apie 180 km).
8 diena
Pusryčiai. Važiuojame į šiaurę nuo Bandungo, pro vaizdingą kalnų teritoriją iki Tangkuban Perahu kraterio, įsikūrusio 1800 m virš jūros lygio aukštyje (būtinai pasiimkite šiltesnių drabužių!). Maršrutas eina vingiuotais keliais pro laukus ir miškus iki kraterio, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Pasivaikščiosime po Domas kraterio apylinkes su karštosiomis srovėmis, turinčiomis gydomųjų savybių. Grįžtame į Bandungo apylinkes pietums su tradicinio instrumento angklung muzika. Nakvynė Bandunge (maršrutas apie 70 km).
9 diena
Anksti po pusryčių važiuojame į traukinių stotį, iš kurios maždaug 6-7valandas važiuosime Džogjakartos kryptimi (pietūs kelionės metu). Kelias eina pro kalnus, ryžių laukus ir vaizdingus kaimelius. Traukiniu nuvažiuosime keletą kilometrų už Džogjakartos, iš čia važiuosime iki Borobuduro - vienos didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių budistų šventyklų pasaulyje, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šventykla buvusi reliigniu budizmo centru Javoje ir yra prilyginama Ankor Vatui Kambodžoje ir Baganui Mianmare. Grįžtant į Džogjakartą pamatysime Mendut šventyklą. Įsikuriame viešbutyje. Nakvynė (maršrutas apie 430 km).
10 diena
Pusryčiai. Rikšomis keliaujame iki įspūdingų Džogjakartos sultonų rūmų. Tada važiuojame iki sidabro gaminių centro Kotagede ir dibrtuvių, kuriose gaminami batikos ir odos gaminiai. Po pietų važiuojame į Prambananą, didžiausią ir įspūdingiausią hindu šventyklų kompleksą visoje Indonezijoje, kurį sudaro daugiau kaip 50 šventyklų, iš kurių didžiausia, Loro Jongrang, papuošta reljefinėmis dekoracijomis  su „Ramajanos“ epizodais. Grįžtame į Džogjakartą nakvynei. Pageidaujantys vakare galės stebėti pasirodymą, paremtą tradiciniu sanskrito epu „Ramajana“ (~ 45 USD) (maršrutas apie 40 km).
11 diena
Po pusryčių keliaujame į rytinę salos pusę. Pakeliui lankomės Surakartoje (Solo) su Mangkunegaran rūmais, jei bus laiko, apsilankysime antikvarinių daiktų turguje. Pietūs. Važiuojame į Malang arba Bromo. Nakvynė. Dėmesio! Į viešbutį atvyksime vėlai vakare (maršrutas apie 350 km).
12 diena
Ankstyvi pusryčiai. Džipais važiuojame pasitikti saulės prie Bromo ugnikalnio, būtinai pasiimkite šiltesnių drabužių (atkreipkite dėmesį, kad pasiekti viršūnę galima tik gyvenant nameliuose Bromo). Pasivaikščiosime po vadinamąją „smėlio jūrą“ ir 245 laipteliais nusileisime iki kraterio pakraščio. Grįžtame į viešbutį pusryčiams ir trumpam poilsiui. Važiuojame į Surabają, vieną didžiausių miestų Indonezijoje. Pakeliui pietūs. Keliamės į oro uostą, skrydis į Pietų Sulavesio sostinę Makasarą. Važiuojame į viešbutį. Nakvynė (maršrutas apie 140 km).
13 diena
Po pusryčių važiuojame Torajos link. Pakeliui sustojame Pare Pare, čia papietausime ir tęsime kelionę. Kitas sustojimas - Puncak Lawang ir nepaprasta panorama. Atvykstame į Torają. vakarienė ir nakvynė viešbutyje (maršrutas apie 330 km).
14 diena
Pusryčiai. Lankome Lemo su taip vadinamais kabančiais kapais, t.y. kapavietėmis, įrengtomis uoloje. Vėliau važiuojame į Londą - dar vieną vietą, garsėjančią laidojimo ceremonija. Įvairiausių kapaviečių rasime Kete Kesu kaimelyje. Ši vieta taip pat garsėja savo tradiciniais pastatais, kur vidury ryžių laukų kyšo išskirtinės formos namų stogai. Išvykos metu pietūs. Grįžtame į Torają. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 80 km).
15 diena
Pusryčiai. Toliau tyrinėjame Torajos apylinkes. Keliaujame į Palavą, nedidelį kaimelį ant kalvos, su išskirtinės architektūros pastatais tongkonan. Toliau lankome audimo centrus - tradicinius kaimelius Sa'dan, Marante ir Nanggala. Pietūs vietiniame restorane. Grįžtame į Torają. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 100 km).
16 diena
Po pusryčių važiuojame į Makasarą. Pakeliui pietaujame Pare Pare. Važiuojame į oro uostą, skrydis į Denpasarą Balyje. Atvykus važiuojame į Sanurą. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 350 km).
 17 diena
Anksti po pusryčių važiuojame į Denpasaro oro uostą. Skrydis į Labuan Bajo - miestą Tengaros saloje, priklausančioje Mažųjų Sundų salynui. Atvykus lankome Batu Cermin urvą ir žvejų kaimelį Ujung. Važiuojame į uostą. Kruizas į Rinca salą, kur gyvena garsieji Komodo varanai, vadinami drakonais. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.
18 diena
Pusryčiai laive. Kruizas į Komodo salą. Atvykus žygis po Banunggulung - buvusią varanų maitinimo vietą, kur, jei pasiseks, sutiksime šių gyvūnų. Laisvas laikas paviršiniam nardymui ir maudynėms Rožiniame paplūdimyje. Pietūs laive. Grįžtame į Labuan Bajo ir važiuojame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.
19 diena
Po pusryčių važiuojame į oro uostą ir skrendame atgal į Denpasarą. Atvykus važiuojame į Sanurą. Laisvas laikas.
20 diena
Pusryčiai. Laisvas laikas paplūdimyje.
21 diena
Po pusryčių važiuojame į oro uostą. Skrydis į varšuvą su tarpiniu persėdimu viename iš Europos arba Arabų pusiasalio oro uostų. Skrydžio laikus prašome tikrinti .

 

ATKREIPKITE DĖMESĮ
- Programos objektų lankymo eiliškumas gali keistis.
- Indonezijoje nepriimamos seno leidimo 50 ir 100 nominalo dolerių kupiūros (iki 1996 m., su mažais prezidentų atvaizdais).
- Pasas privalo galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesiai nuo sugrįžimo iš kelionės datos.
- Patariame pasiimti priemonių nuo uodų ir uždarą avalynę. Vieną naktį praleisime be priėjimo prie pagrindinio bagažo, tad pasiimkite nedidelį krepšį būtiniausiems daiktams susidėti.
- Vidinių skrydžių metu bagažo limitas 15 kg.
APGYVENDINIMAS
Geros kokybės 3*viešbučiuose (iš viso 19 nakvynių viešbučiuose), išskyrus 5 nakvynes Bromo, Bukit Lawang, Samosire - 2* viešbučiuose (šiuose regionuose nėra aukštos kokybės viešbučių). Kambariai dviviečiai (gali būti pastatoma papildoma lova) su vonios kambariu. Viešbutyje: baras ir restoranas (išskyrus 2* viešbučius).
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
lėtuvo bilietai maršrutu Varšuva - Kvala Lumpūras ir Denpasaras - Varšuva, vidiniai skrydžiai, oro uosto mokesčiai, 19 nakvynių, pervežimai autobusu ir traukiniu, maitinimas pagal programą, kelionės vadovo ir vietinių gidų paslaugos, turistinė programa, TU Europa draudimas (nelaimingi atsitikimai, KL, CP, assistance ir bagažas).
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
oro uosto mokesčiai Indonezijoje (apie 60 USD), dalyvavimo programoje mokestis, mokamas kelionės vadovui - apie 300 USD (bilietai į lankomus objektus, arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams, nešikams, padavėjams, viešbučių personalui), papildomas maitinimas, gėrimai prie maisto, asmeninės išlaidos.

 

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Mob.telefonas: +37060722227
El
.paštas:
info@araksturas.lt  www.araksturas.lt