uždaryti

Čilė, Bolivija, Peru


Kaina nuo 2592 €
Lima Maču Pikču Kuskas Titikakos ežeras ir plaukiajančios Uros salos Čilės Santjagas Atakamos dykuma Mėnulio ir Mirties slėniai graži, bet nepažinta Bolivija: La Pasas, Tihuanakas, Ujūnio druskožemis ir spalvingos lagūnos

 

1 diena
Susitikimas oro uoste prie „Rainbow“ stendo F. Šopeno oro uoste likus 2 valandoms iki skrydžio. Skrydis į Čilės Santjagą (per vieną iš Europos oro uostų). Skrydžių infomaciją prašome tikrinti .
2 diena
Atskrendame į Santjagą. Čilės sostinė kupina kontrastų - dangoraižiai stūkso kolonijinių paminklų kaimynystėje. Santjagas laikomas vienu svarbiausių ekonominių ir kultūrinių centrų visoje Pietų Amerikoje. Važiuojame iki pagrindinės miesto „arterijos“ - Alamedos. Centrinėje aikštėje - Plaza de Armas - pamatysime gražią katedrą, taip pat apsilankysime Mercado Central - viename didžiausių ir seniausių turgų Čilėje, kur galėsime paragauti vietinių ypatybių. Keliamės į kitą Mapocho upės pusę - Bellavista rajoną. Pakilsime ant San Cristobal kalvos, nuo kurios atsiveria puiki miesto panorama. Važiuojame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 80 km).
3 diena
Ankstyvi pusryčiai (gali būti supakuoti). Skrydis į Kalamą arba Antofagastą. Važiuojame į viešbutį San Pedro de Atakama mieste. Miestas įsikūręs maždaug 2440 m virš jūros lygio aukštyje, tai žalia oazė Atakamos dykumoje. Atakama laikoma sausringiausiu plotu visame pasaulyje, kai kurios meteorologinės stotys čia nėra niekada užfiksavusios lietaus. Toks kraštovaizdis buvo tikras iššūkis Dakaro ralio, ėjusio per Atakamos dykumą iki Valparaiso, dalyviams. Pakeliui į San Pedro de Atakama lankomės Nacionaliniame Los Flamencos parke su garsiaisiais Mėnulio (Valle de la Luna) ir Mirties (Valle de la Muerte) slėniais. Pravažiuojame pro Cordillera de la Sal, kur pamatysime įspūdingus, natūralius įspūdingų formų druskų darinius. Pasivaikščiojimą pradedame nuo Mirties slėnio, kur krentantys saulės spinduliai „piešia“ tokius paveiklsus, kokius sukurti gali tik pati gamta. Tada lankomės Mėnulio slėnyje, besididžiuojančiame išties nežemišku kraštovaizdžiu: išdžiuvęs ežeras ir nuo drėgmės trūkumo suskeldėjusi žemė.
Po trumpos pertraukos važiuojame iki Miscanti ir Miñiques lagūnų. Sodrus mėlynas lagūnos vanduo ir ją supantys ugnikalniai kuria nepaprastai gražų kraštovaizdį. Vėliau lankomės prie Atakamos druskožemio (Salar de Atacama) - didžiausio druskožemio Čilėje, esančio maždaug 2400 m virš jūros lygio aukštyje. Beveik visas paviršius sutrūkinėjęs ir padengtas susikristalizavusia druska, kur ne kur galima užmatyti vandens telkinių. Vienas jų - Laguna Chaxa, kurioje gyvena 3 rūšių flamingai: Čilės, Andų ir rožiniai. Grįžtameį viešbutį. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 130 km).
4 diena
Prieš aušrą (pusryčiai supakuoti) keliaujame Šiaurės link iki vienos įspūdingiausių vietų Atakamos dykumoje - El Tatio geizerių. Tai vieni aukščiausių geizerių visame pasaulyje, kuriuos rasime maždaug 4300 m aukštyje, o gražiausias vaizdas atsiveria tekant saulei. Geizeriai primenaugnikalnių miniatiūras, tik vietoj lavos iš jų veržiasi karštas vanduo. Grįžtame į viešbutį. Laisvas laikas poilsiui arba savaraniškam San Pedro de Atakama tyrinėjimui (viešbutis įsikūręs maždaug 20 min pėsčiomis nuo centro). Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 200 km).
5 diena
Anksti po pusryčių (gali būti supakuoti) važiuojame iki Boliivijos sienos. Aukščiausia vieta, kurioje šią dieną atsidursime, bus maždaug 4850 m virš jūros lygio. Važiuodami pamatysime daugybę įvairiaspalvių lagūnų, sustosime prie žaliosios lagūnos Verde ir lagūnos Blanca, taip pat prie Colorada lagūnos, laikomos viena gražiausių vietų visoje Bolivijoje. Vandens pigmentaciją lemia įvairių rūšių dumbliai. Tai sūrus ir seklus ežeras, kuris traukia dėmesį raudona spalva. Kalnuotas kraštovaizdis, kaktusai ir dykumų žolė  bei spalvų gama sukuria vaizdą, kurio nepamiršite. Ruta de las Lagunas populiarumą pelnė dėl čia pasirodančių flamingų ir vandens spalvos. Pietų pertrauka. Vėliau pamatysime Árbol de Piedra - neįprastą akmeninį „medį“, suformuotą vėjo, kurio aukštis siekia apie 7 m. Įsikuriame viešbutyje. Nakvynė (maršrutas apie 450 km).
6 diena
Po pusryčių važiuojame į Ujūnio druskožemį, didžiausią druskožemį pasaulyje. Tai didžiulė druskos dykuma, užimanti apie 10 000 m2 plotą. Keletas metrų po druskos sluoksniu teka upė, vieotmis susidarę vandens rezervuarai, vadinami druskožemio akimis (Ojos del Salar). Važiuojame į traukinių kapines - tai unikali vieta, klestėjusi XIX-XX a., kurioje išgaunami mineralai buvo transportuojami iš kasyklų į Ramiojo vandenyno uostus. Dabar čia likusi nedidelė stotis, krovinių terminalas ir beveik šimtas traukinių ir vagonų, paliktų prieš daugybę metų. Važiuodami pamatysime viešbutį, beveik visą pastatytą iš druskos blokų. Ujūnio druskožemio lankymas priklauso nu oro sąlygų, esant lietaus sezonui, programoje jis gali būti pakeistas kitos vietos lankymu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ujūnyje (maršrutas apie 300 km).
7 diena
Pusryčiai. Skrydis į La Pasą - vieną didžiausių Bolivijos miestų ir aukščiausiai esančią administracinę sostinę pasaulyje (3200 - 4050 m virš jūros lygio). Pamatysime Šv. Pranciškaus bažnyčią, katedrą, kongresą. Apsilankysime „raganiškame turguje“, kur galima įsigyti įvairiausių amuletų ir talismanų. Važiuojame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 80 km).
8 diena
Po pusryčių važiuojame į archeologinę Tihuanako (Tiwanaku) vietovę, esančią maždaug 3800 m virš jūros lygio. Apsilankysime prie miesto simbolio - grasiųjų Saulės vartų, vėliau važiuojame vaizdingu maršrutu palei Titikakos ežerą. Tai aukščiausiai virš jūros lygio esantis ežeras pasaulyje prie Bolivijos - Peru sienos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Pune (maršrutas apie 270 km).
9 diena
Po pusryčių siūlome kruizą aplink Uros salas (~ 70 USD). Dirbtinės Uros salos padarytos iš nendrių ryšulių, jose gyvena aimarų genties indėnai. Apie pietus važiuojame į Kuską, Inkų imperijos sostinę. Įsikuriame viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 400 km).
10 diena
Pusryčiai. Tyrinėjame Kusko senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Programoje: Plaza de Armas, Kusko katedra ir buvusi saulės šventykla - Qurikancha. Popiet laisvas laikas. Pageidaujantys gali aplankyti Awanacancha, kur Šventajame Inkų slėnyje vis dar gaminami tekstilės gaminiai (~ 35 USD). Pamatysime vikunijų ir alpakų, apsilankysime bulvių muziejuje (Peru auginama daugiau nei 20 000 rūšių), o šamanas pamokys, kaip nuspėti ateitį iš kokos lapų. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.
11 diena
Po pusryčių važiuojame iki traukinių stoties Oljantaintambe, iš kurios pradėsime išvyką į Makču Pikču (traukiniu apie 1,5 val.). Tai prarastasis inkų miestas, atrastas 1911 m. su nepaprastomis akmeninėmis struktūromis, išsidėsčiusiomis per šimtus terasų. Šios vietos dydis ir grožis leidžia numanyti, kokia turtinga buvusi inkų kultūra. Pamatysime Trijų Langų šventyklą ir Saulės observatoriją. Pietūs Aguas Calientes. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė (maršrutas apie 380 km).
12 diena
Pusryčiai. Trumpas pasivaikščiojimas po Saksaywaman - senovinę inkų tvirtovę, kurioje vis dar vyksta garsioji peruviečių ceremonija Inti Raymi - saulės šventė. Važiuojame į oro uostą. Skrydis į Limą. Vakare pageidaujantys galės pamatyti dainuojančių fontanų pasirodymą „Parque de las Aguas“ (~ 35 USD). Įsikuriame viešbutye. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 150 km).
13 diena
Po pusryčių lankomės kolonijiniame Plaza Mayor rajone su valdžios rūmais, katedra (ispanų užkariautojo Francisco Pizarro mauzoliejus), šv. Pranciškaus vienuolynu ir katakombomis. Sustosime istorinėje traukinių stotyje Desamparados, iš kurios prasidedanti trasa buvo suprojektuota XIX a. inžinieriaus Ernesto Malinovskio. Lankome Larco Herrera muziejų, įkurtą istoriniame pastate, apžvelgiantį ikikolumbinę Peru istoriją su nepaprasta aukso, keramikos ir tekstilė sgaminių kolekcija. Važiuojame į oro uostą. Skrydis į Lenkiją su tarpiniu nusileidimu viename iš Europos oro uostų.
14 diena
Atvykstame į F. Šopeno oro uostą Varšuvoje.
ATKREIPKITE DĖMESĮ
- Programa ir objektų lankymo eiliškumas gali keistis.
- Rekomenduojame pasiimti patogius batus, taip pat šiltų drabužių - rytais ir vakarais Atakamoje ir Ujūnyje būna pakankamai vėsu (temperatūra gali nukristi iki -10º C).
- Draudžiama įsivežti organinių produktų (maisto), netgi gautų orlaivio viduje.
- Žmonėms, sergantiems širdies ligomis arba turintiems aukštą kraujospūdį, dėl kelionės rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
APGYVENDINIMAS
3* viešbučiuose ir hosteliuose (11 nakvynių). Kambariai dviviečiai (galima pastatyti vieną papildomą lovą) su atskiru vonios kambariu.

 

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
skrydžiai Varšuva - Čilės Santjagas, Lima - Varšuva (su persėdimu Europos oro uoste), vidiniai skrydžiai pagal programą, oro uosto mokesčiai, transportas, turistinė programa, maitinimas pagal programą (pusryčiai ir pietūs arba vakarienės), kelionės vadovo paslaugos, TU Europa draudimo paketas (NNW, KL, CP, assistance ir bagažas).
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Įėjimo mokestis į mokamus objektus ir asmeninės išlaidos. Privalomas dalyvavimo programoje mokestis apie 327 USD, apie 60 USD prireiks arbatpinigiams vietiniams gidams, vairuotojams, bagažo nešėjams.

 

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt