uždaryti

Marokas - cezarių miestai (Iš Varšuvos)

PROGRAMA
Kaina nuo 460 €
Volubilis - romėnų miestas Rabatas - viduramžiai ir modernieji laikai Meknesas - marokietiškasis Versalis Kasablanka Fesas ir jo paslaptingoji medina raudonasis miestas Marakešas pageidaujantiems poilsis Agadire

 

1 diena
Susitikimas oro uoste prie „Rainbow Tours“ stendo likus 2 val. iki skrydžio. Aktualią skrydžių informaciją prašome tikrinti. Atvykus - pasų kontrolė ir pervežimas į viešbutį nakvynei.
2 diena
Po pusryčių vykstame ant kalvos, kur rasime XVI a. tvirtovės - kasbah - griuvėsius, nuo kalvos viršūnės atsiveria nuostabi Agadiro panorama. Tada važiuojame į Savirą (Essaouira), miestą pakrantėje, garsėjantį medienos produktais, originalia architektūra ir meniška atmosfera. Masyvūs senojo miesto įtvirtinimai, siauros vingiuotos gatvelės, balti namukai su mėlynom durim, jaukios kavinaitės, žavingas uostas - pasaką primenantis vaizdas. Vakare važiuojame į Safi - uostamiestį, garsėjantį keramikos dirbtuvėmis, kur ir praleisime naktį (maršrutas apie 300 km).
3 diena
Po pusryčių važiuojame į Džadidą - buvusį Portugalijos anklavą. Istoriniame miesto centre lankome Mazagano įtvirtinimus, bažnyčią ir didžiąją mečetę, žydų pirklių namus ir arabišką mediną. Tada važiuojame į Kasablanką, kur laukia trumpa ekskursija: Didžioji Hasano II mečetė (ramadano metu bei birželį ir liepą į vidų eiti negalima) su aukščiausiu pasaulyje minaretu, kurio aukštis siekia 200 m, Mohamedo V aikštė, kurios pastatai yra įdomus kolonijinės architektūros pavyzdys. Nakvynė viešbutyje (maršrutas apie 240 km).
4 diena
Po pusryčių važiuojame į šalies sostinę Rabatą. Pažintis su miestu: Hasano mečetė ir bokštas, statyti XII a., Mohamedo V mauzoliejus, marinidų dinastijos kapavietė, karališkieji rūmai su įspūdingais Bab al-Rouah vartais (iš išorės) ir menininkų rajonas Kasba Oudaja. Važiuojame į Meknesą - miestą su gražiais vartais. Lankome sultono Mulai Ismailo, miesto įkūrėjo ir vieno iš „kruviniausių“ Maroko valdovo, mauzoliejų, tyrinėjame legendines 12 tūkst. arklių arklides, apžiūrime Bab el-Khemis ir Bab el-Mansour vartus, laikomus vienais gražiausių visame Maroke. Vykstame į Volubilį (UNESCO pasaulio paveldo sąraše), kur lankysime romėnų miesto griuvėsius, Karakalos triumfo arką, Orfėjaus namus, baziliką, forumą ir patricijų namus su puikiai išsilaikiusiomis mozaikomis. Važiuojame į Fesą nakvynei (maršrutas apie 300 km).
5 diena
Po pusryčių lankome Fesą - dvasinę ir religinę Maroko sostinę. Lankome Feso mediną - Fes el Bali (UNESCO pasaulio paveldo sąraše), 9000 vingiuotų gatvelių labirintą, kur be vietinio gido pasiklysti visai paprasta, Al Karauino universitetą ir mečetę, miesto įkūrėjo Idrio II mauzoliejų (į vidų patekti gali tik musulmonai), odų gamyklą. Išskirtinė Feso medina bent keletui valandų nukelia į viduramžius. Vėliau lankome vadinamąjį Naujajį Fesą: Dar El-Makhzen karališkuosius rūmus (iš išorės), didžiulius Bab al Jeloud vartus, pasivaikščiosime žydų kvartale. Po pietų laisvas laikas. Pageidaujantys - fesiška vakarienė su folkloro pasirodymu (apie 31 Eur). Nakvynė viešbutyje.
6 diena
Anksti po pusryčių išvykstame Marakešo link. Važiuojame pro vaizdingus Viduriniojo Atlaso kalnus. Pakeliui trumpai sustojame Ifrano kurorte. Antroje dienos pusėje atvykstame į Marakešą. Vakare keliaujame į Jemaa el-Fna aikštę, kur gyvenimas verda kiaurą parą - čia ir gyvačių kerėtojai, ugnies ryjikai, beždžionių dresuotojai, prekyvietės. Nakvynė viešbutyje (maršrutas apie 490 km).
7 diena
Pažintis su Marakešu, dažnai vadinamu raudonuoju miestu. Programoje: turgus (souk), garsėjantis vietinių amatininkų darbais, XII a. statyta Kutubijos mečetė, Ben Ali Yusuf medresė ir mečetė, Bahia rūmai, Saadian kapai. Tyrinėdami miestą trumpai sustosime pas berberų žolininką. Vėliau važiuojame į Agadirą palei vaizdingus Aukštojo Atlaso kalnus (maršrutas apie 270 km).
8 diena
Po pusryčių laisvas laikas. Turistai, pasirinkę papildomą savaitę poilsio Agadire arba pažintinę programą „Magiškieji Pietūs“, vežami į viešbutį. Likusieji vežami į Agadiro oro uostą. Skrydis į Lenkiją.
ATKREIPKITE DĖMESĮ
- Programos objektų lankymo eiliškumas gali keistis.
- Daugumą musulmoniškų objektų galima apžiūrėti tik iš išorės (tai ypač galioja mečetėms). Atkreipkite dėmesį į tinkamą aprangą - moterys turėtų dėvėti ilgus sijonus ir pridengti pečius. Toks reikalavimas negalioja paplūdimiuose ir viešbučiuose. Saugokite kameras, fotoaparatus ir pinigines nuo vagių.
APGYVENDINIMAS
3-4* standartą atitinkančiuose viešbučiuose (7 nakvynės). Dviviečiai ir triviečiai kambariai su atskiru vonios kambariu. Viešbutyje: restoranas, baras, valiutos keitykla.

 

Dėmesio! Už papildomą mokestį kelionę galima pratęsti savaitės trukmės poilsiu arba papildoma pažintine programa „Magiškieji Pietūs“.
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
lėktuvo bilietai užsakomuoju reisu (be tarpinių sustojimų), transportavimas patogiu autobusu Maroko teritorijoje, 7 nakvynės 3-4* viešbučiuose, 7 pusryčiai, 7 vakarienės, lenkų atstovo pagalba oro uoste, kelionės vadovo paslaugos, standartinis TU Europa draudimo paketas (NNW, KL, CP, assistance ir bagažas)
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
įėjimo bilietai, arbatpinigiai vietiniams gidams, bagažo nešikams ir pan (privalomas mokestis apie 74 Eur, mokamas kelionės vadovui), taip pat papildomas maitinimas ir asmeninės išlaidos.

 

 

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt