uždaryti

(Iš Varšuvos)GAMBIJA IR SENEGALAS

PROGRAMA
Kaina nuo 980 € (9 d.)/ 1105 € (15 d.)
Dakaras • baobabai, dykumos ir krūmai • Goree sala • praėjusios eros klimatas • Rožinis ežeras - antra „negyvoji jūra“ • Afrikos džiazo sostinė - Sent Luisas • pelikanai, flamingai, retų rūšių beždžionės

1 diena
10:45 susitikimas Varšuvos oro uoste šalia „Rainbow Tours“ stendo.
12:45 skrydis užsakomuoju reisu į Bandžulį (tarpinis sustojimas Kanarų salose arba Šiaurės Afrikoje).
21:25 atvykimas. Pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė Bandžulyje.
Tvarkaraštis gali keistis. Prašome tikrinti išvykimo laikus.

2 diena
Po pusryčių vykstame į uostą ir keliamės keltu Gambijos upe į Barra miestelį. Laukiant kelto turėsime galimybę stebėti afrikietišką folklorą. Keltas yra pagrindinė transporto priemonė, jungianti šalies Pietus su Šiaure; keliantis rugpjūčio mėnesį kartu gali būti gabenami ir gyvūnai : ožkos, kupranugariai, naminiai paukščiai, taip pat vaisių krepšiai ir daug kitokių daiktų. Verta pasigrožėti tiesiomis kaip styga moterimis, nešančiomis krepšius ant galvos ir  pasipuošusiomis spalvingais kostiumais - bubu. Kertame Senegalo sieną  kirtimas, pasienio formalumų tvarkymas. Vėliau vykstame į Niominka kraštą, kur susipažinsime su  Serres genties gyvenimu, aplankysime tikrą afrikietišką namelį, susipažinsime su šeimos nariais. Apžiūrėsime mokyklą. Vakarienė ir nakvynė upės Saloum apylinkėse  (maršrutas apie 110km). Norintieji galės sudalyvauti ekskursijoje į Fathala parką, kuriame laukia neįtikėtina patirtis - pasivaikščiojimas su liūtais  (apie 40 €).
3 diena
Po pusryčių vykstame į Sent Luisą - buvusią šalies sostinę. Miestas įsikūręs šalia sienos su Mauritanija, tai yra antras pagal dydį metropolis Senegale. Sent Luisas - buvęs prancūzų centras, šiuo metu vadina kultūrinį vaidmenį - tai afrikietiškasis Naujasis Orleanas, kuriame kasmet vyksta garsusis Sent Luiso džiazo festivalis. Kolonijos laikų miesto pastatai įtraukti į UNESCO sąrašą. Itin įdomus yra miesto tiltas, pastatytas G. Eifelio, kuris sukūrė ir garsųjį bokštą Paryžiuje. Laukia pasivažinėjimas arklių karietomis po miestą. Vakarienė ir nakvynė. Pageidaujantys galės susipažinti su Sent Luiso naktiniu gyvenimu, priklausomai nuo datos, klubuose gali vykti koncertų (maršrutas apie 280 km).
4 diena
Po pusryčių aplankysime nacionalinį Langue de Barberie parką. Ilgas ir siauras parkas driekiasi palei Senegalo upę tiesiai iki  vandenyno žiočių. Parke gyvena daugybė migruojančių paukščių, tokių kaip pelikanai, flamingai, kormoranai ir pilkieji garniai. Priklausomai nuo vandens būklės ir paukščių migravimo, vietoj šio parko gali būti važiuojama į Djoudj parką, esantį 60 km į Šiaurę nuo Sent Luiso. Djoudj parkas yra ne ką mažiau įdomi paukščių karalystė, be to jame gyvena ir žinduolių: beždžionių, gazelių, hienų ir šakalų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sent Luise (maršrutas apie 120 km).
5 diena
Po pusryčių vykstame į Senegalo sostinę Dakarą. Pakeliui matysime nemažai baobabų - šalies simoblį. Vietiniai ne tik panaudoja šio augalo lapus, žievę irr vaisius, bet ir vietą, kurioje auga baobabas, laiko magiška. Popiet pasieksime žymųjį rožinį ežerą, pasižymintį tokiomis pat savybėmis kaip ir Negyvoji jūra. Ežero druskingumas siekia 380 g litrui vandens, kas neleidžia įprastai maudytis ir plaukioti. Labai smagu yra pabandyti ant tokio ežero pasėdėti. Rožinę spalvą ežerui suteikia jame gyvenantys mikroorganizmai, o intensyvumas priklauso nuo to, kokiu kampu krenta saulės spinduliai. Druska iš ežero yra išgaunama neįprastu būdu - vyrai plaukia valtimis į ežero vidurį, pripila beveik pilną valtį druskos. Krante jau visa šeima užsiima druskos sausinimu, pakavimu ir transportavimu. Šio ežero druska aprūpinama beveik visa Vakarų Afrika. Ežeras suformavęs įspūdingas smėlio kopas, pereinančias į platų smėlio paplūdimį šalia vandenyno. Šioje vieotje dar visai neseniai buvo žymioji Paryžius-Dakaras trasa. Vakarienė ir nakvynė ežero apylinkėse (maršrutas apie 270 km).
6 diena
Po pusryčių - ekskursija po Dakarą. Mieste harmoningai dera kolonijinė praeitis, afrikietiški priemiesčiai ir europietiški pastatai. Istoriniai kolonijiniai pastatai, muziejai ir galerijai eina išvien su spalvingomis turgavietėmis po atviru dangumi. Pamatysime Prezidento rūmus, Katedrą, Nepriklausomybės aikštę. Senegalų tauta yra labai svetinga, gerbianti turistus, visuomet šypsosis ir bus pasirengę padėti. Popiet keltu kelsimės į Goree salą. Tai į UNESCO pasaulio paveldą įtraukta sala, ypatinga dėl savo istorinės svarbos afrikiečiams. XVI - XIX a. sala buvo pagrindinė vergų eksporto į Vakarus bazė. Goree sala - tai vieta, žyminti milijonų žmonių tragedijas - jie buvo kalinami, parduodami ir „kraunami“ į laivus. Šiuo metu sala lankytojus traukia unikaliais kolonijiniais pastatais, gražių pastelinių spalvų namais ir specifiniu klimatu. Saloje gyvena daug menininkų, yapč dailininkų. Laikas čia eina ramiai, melancholiškai. Aplankysime vieną iš vergų namų pavyzdžių. Vėliau pasivaikščiosime kalva, kuri buvo panaudota filme „Navarono ginklai“ (1961 m.). Keliamės keltu ir važiuojame keliu palei vandenyną iki Afrikos Renesanso paminklo, iškalto iš bronzos ir dydžiu pralenkiantį net Laisvės statulą Niujorke. Vykstame į viešbutį rožinio ežero apylinkėse. Įsikūrimas ir vakarienė (maršrutas apie 80 km).
7 diena
Anksti ryte vykstame į Bandia rezervatą. Džipų safaris 4x4, kurio metu turėsite galimybę stebėti laukinius gyvūnus: raganosius, žirafas, buivolus, antilopes, krokodilus, bezdžiones, stručius ir kitus paukščius. Popiet tęsiame kelionę iki Toubacouta, vėliau grįžtame į Bandžulį. Vakarienė ir nakvynė Bandžulio regione (maršrutas apie 230 km).
8 diena
Po pusryčių lankome mažiausios Afrikos šalies sostinę - Bandžulį. Apsilankysime Etnografiniame muziejuje, krokodilų rezervate, pamatysime šv. Marijos bažnyčią, Triumfo arką, nuo kurios atsiveria nepaprastas vaizdas į miestą. Turėsime galimybę pasigrožėti vietiniais rankdarbiais didžiulėje turgavietėje. Laisvas laikas apsipirkimui. Turistai, kurie skrenda namo, vežami į oro uostą; turistai, pasirinkę papildomą savaitės poilsį Gambijoje, vežami į viešbutį.
9 diena
Skrydis į Lenkiją.

Dėmesio!
- Programos objektai arba lankymo eiliškumas gali keistis.
- Būtini skiepai nuo geltonosios karštligės (su savimi reikia turėti skiepą patvirtinantį dokumentą). Jei žmogus dėl tam tikros priežasties negali būti paskiepytas, būtinas tai patvirtinantis dokumentas iš gydytojo anglų kalba. Senegale ir Gambijoje rekomenduojama imtis profilaktinių priemonių nuo maliarijos (geriami preparatai, specialūs repelentai, kūną dengiantys drabužiai, ypač vakaro ir nakties metu).
APGYVENDINIMAS
Turo metu - 3* viešbučiuose. Dviviečiai, patogiai įrengti kambariai su atskiru vonios kambariu (dušas arba vonia, tualetas, rankšluosčiai). Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė (europietiško stiliaus) tiekiami viešbučio restorane. Norint bus galima užsisakyti ir vietinių patiekalų.
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
skrydis užsakomuoju reisu (su tarpiniu nusileidimu Kanarų salsoe arba Šiaurės Afrikoje), oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas pagal programą viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose, maitinimas: pusryčiai ir vakarienės, turistinė programa, keltas į Goree salą, džipų safaris, transportas oro uostas-viešbutis-oro uostas, lenkų atstovo oro uoste paslaugos, lenkų ir vietinio kelionės vadovų paslaugos turo metu, TU Europa draudimas (NNW, KL, CP ir bagažo).
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
įėjimo bilietai, arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos. Dalyvavimo programoje mokestis yra privalomas (įėjimo bilietai, vietiniai mokesčiai) - apie 65 Eur/ asm. Arbatpinigiams patartina turėti apie 40 USD.
VIZOS
Lieuvos Respublikos piliečiams būtina pasirūpinti Gambijos viza iš anksto. Vizą galite užsakyti pirkdami kelionę agentūroje arba jos gaminimu pasirūpinti savarankiškai (http://www.gambia.pl/en/visas/application_for_entry_visa). Vizos gamyba į kelionės kainą neįskaičiuota.
Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesiai po sugrįžimo iš kelionės datos.

 

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt