uždaryti

Bisau Gvinėja, Senegalas, Gambija: Atlanto polinezija

(Iš Varšuvos)


Kaina nuo 1049 €
Bisau Gvinėja: nepaprasta gamta ir kolonijinė architektūra Bižagošo salos (Arquipélago dos Bijagós) - daugiau kaip 80 salų, išsimėčiusių Atlante: įspūdingi kraštovaizdžiai, unikali kultūra, ritualiniai kostiumai ir kaukės poilsis viename gražiausių paplūdimių Afrikos Vakaruose


1 diena
10:45 susitikimas Varšuvos oro uoste šalia „Rainbow Tours“ stendo.
12:45 skrydis užsakomuoju reisu į Bandžulį (techninis sustojimas Kanarų salose arba Šiaurės Afrikoje).
21:25 atvykimas. Pervežimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė Bandžulyje.
Tvarkaraštis gali keistis. Prašome tikrinti išvykimo laikus
.
2 diena
Po pusryčių laukia ekskursija po Gambijos sostinę Bandžulį. Apsilankysime miesto centre, kur pamatysime Šv. Marijos bažnyčią, Triumfo arką ir Alberto turgų (Albert Market) / Senagambijos amatų turgų arba afrikietišką turgų, kur galėsite įsigyti suvenyrų ir afrikietiškų rankų darbo gaminių. Ekskursijos metu mūsų atstovas pasirūpins grupine viza į Bisau Gvinėją (~ 55 €/ asm.). Paliekame Bandžulį ir važiuojame iki pietinio Senegalo sienos. Pravažiuosime tris šalis: Gambiją, Senegalą ir Bisau Gvinėją, tad galėsime stebėti tiek skirtingus kraštovaizdžius, tiek trijų buvusių kolonijų: britų, prancūzų ir portugalų, statytus pastatus. Pakeliui sustosime Ziginšore (Ziguinchor) - Kasamanso srities sostinėje. Miestas gyvenamas džolų - Diola genties žmonių; kadaise tai buvo uostas, kuriame buvo prekiaujama vergais. Sustosime restorane prie upės. Atvykstame į gražųjį Cap Skirring miestelį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Atlanto vandenyno pakrantėje (maršrutas apie 230 km).
3 diena
Cap Skirring yra ideali vieta poilsiui - palmės plačiuose smėlio paplūdimiuose, žvejų kaimeliai, geriausi vaisiai pakrantėje ir gražios, tiesios kaip styga moterys, gracingai ant galvų nešančios pintines vaisių. Po pusryčių keturračiais važinėsime po gražiausius Diolos genties žemių kampelius. Vėliau valtimis plauksime iki Ehidje salos, kur iš arčiau pažvelgsime į turtingą ekosistemą, pilną žalumos ir austrių. Pamatysime kaip gyvena ir dirba vietiniai žvejai, apsilankysime mokykloje ir, galiausiai, išbandysime uniklaų palmių vyną, kurio gamyba garsėja džolai. Popiet laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje (maršrutas apie 40 km).
4 diena
Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui bei pasimėgavimui gamta ir šiltu vandenynu. Galima dalyvauti vietinėse eskursijose: išvykoje keturračiais į gražiausias Cap Skirring vietas su kopomis, kapokmedžių giraitėmis ir nesibaigiančiais paplūdimiais prie Bisau Gvinėjos sienos (apie 2,5 val., ~ 60 €), žvejyboje (apie 4 val.), kur bus pasirūpinta valtimis, reikalinga įranga, jauku ir vietiniu gidu (ne mažiau kaip 2 dalyviai, kaina apie 50 €/asm.); taip pat galima išsinuomoti dviračius (~3 €/ val., 7 €/ 3 val., 11 €/ dienai). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
5 diena
Po pusryčių važiuojame Bisau - Bisau Gvinėjos sostinės link. Keliaudami į Pietus pamatysime įvairesnės ir gausesnės augalijos, palmių giraičių, palei upę augančių mangrovių. Pravažiuosime pro São Domingos - tipišką gvinėjietišką miestelį, kur kartą per savaitę vyksta tradicinis turgus, vadinamas „lumo“. Bisau mieste išlikusi žavinga kolonijinė architektūra, taip pat rasime „gyvą“ afrikietišką turgų. Nuo šiaurinių kaimynų Bisau Gvinėją skiria ir kreoliškas charakteris. Pakeliui į uostą pamatysime Nacionalinę Asamblėją, kolonijines vilas, futbolo stadioną, prezidentūrą, senamiesčio pastatus, katedrą ir Teisingumo rūmus. Jei bus pakankamai laiko, galėsime pasivaikščioti po miesto centrą, įsigyti suvenyrų. Iš uosto greitaeige valtimi keliaujame į Bižagošo salas. Tai viena iš nedaugelio nekomercinių vietų pasaulyje, kurios grožį keliautojai neretai lygina su Polinezijos archipelagu. Nuo Bisau Gvinėjos kranto nutolusios apie 60 km, salos retai lankomos pavienių turistų. Įsikuriame Bubakės (Bubaque) arba Rubanės saloje. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 250 km sausumoje ir apie 70 km vandenyne).
6 diena
Po pusryčių lankomės Rošos (Roxa) saloje. Pasivaikščiosime po įspūdingą gamtos kraštovaizdį, apsilankysime animistų kaimelyje. Bižagošo salas iš smėlio suformavo Žebos (Geba) upė ir vandenyno bangos. Čia galima sutikti įvairiausių rūšių gyvūnų, pamatyti daugybę žuvų ir jūros žinduolių, kaip kad begemotų ar kietaodžių vėžlių. Archipelago gyventojai išlaikę pirmykštį gyvenimo būdą, paremtą gyvulininkyste ir žvejyba. Dėl salų vietos gyventojai yra šiek tiek izoliuoti, tad vis dar išlaikytos savitos tradicijos. Moterys dėvi iš šiaudų pagamintus sijonus, ritualinės ceremonijos vyksta dėvint kaukes. Vis dar vyksta vyrų iniciacijos kas 7 metai ritualai, kai kuriose vietose vyrauja matriarchatas - moterų valdžia. Dienos metu bus galima papietauti ant jūros kranto, gardžiuojantis vietiniais žuvies patiekalais (~10 €). Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 60 km).
7 diena
Pusryčiai. Laisvas laikas. Galima užsisakyti papildomų ekskursiją į begemotų salą (iki kovos pradžios) arba į vėžlių salą (iki sausio pradžios). Vakarienė ir nakvynė.
8 diena
Po pusryčių greitaeige valtimi grįžtame į Bisau ir važiuojame į Bandžulį. Atvykus bus galimybė išsinuomoti viešbučio kambarį su dušu (~20 €). Važiuojame į oro uostą. Skrydis į Lenkiją. Turistai, pasiliekantys savaitei poilsio Gambijoje, vežami į pasirinktą viešbutį (maršrutas apie 70 km vandeniu ir 300 km sausuma).
9 diena
Atvykstame į Lenkiją.
ATKREIPKITE DĖMESĮ
- Programa ir objektų lankymo eiliškumas gali keistis.
- Programa labiau rekomnduojama suaugusiems bei nesergantiems jūrlige (keliavimas vandeniu gali sukelti tam tikrą diskomfortą). Rekomenduojame pasirūpinti dokumentų ir kitų vertingų daiktų saugumu. Prašome pasiimti nedidelį, patogų nešti krepšį, pasirūpinti avalayne, su kuria būtų galima bristi į vandenį, patogiais drabužiais, kepure ar skara galvai pridengti nuo karščio bei apsauginiu kremu nuo saulės.
- Programos metu lankomasi ir nekomercinėse vietose, tad tam tikru metu grupė gali būti padalinta į mažesnes grupeles. Bisau Gvinėja yra viena mažiausiai lankomų šalių pasaulyje. Daugiausiai čia rasime laukinės gamtos  ir civilizacijos nepaliestų vietų.
- Viešbučiai ekskursijų metu neturi oficialios kategorijos. Kambariai įrengti elementariai: vonia su tekančiu vandeniu, švari patalynė ir rankšluosčiai, muilas, tualetinis popierius, europietiški tualetai. Nėra oro kondicionierių.
- Gali būti, kad nakties metu 22:00-07:00 ir dienos metu 11:00-18:00 nebus elektros (Bižagošo salos viešbučiuose įjungtas generatorius, nėra įprasto priėjimo prie elektros).
- Dėl nedidelės viešbučių bazės ypatingais atvejais „Rainbow“ pasilieka teisę grupę apgyvendinti keliuose, vienas šalia kito esančiuose, viešbučiuose.
- Į Bisau Gvinėją ir Senegalą patartina imti eurus, nes dolerio kursas labai nepalankus.
APGYVENDINIMAS
2-3* standartą atitinkantys viešbučiai. Kambariai dviviečiai su atskiru vonios kambariu. Maitinimas: kontinentiniai pusryčiai (kava ir arbata įskaičiuota) ir vakarienės (panašios į europietiškas). Ekskursijų metu kaip pagrindinis patiekalas dažniausiai patiekiama žuvis arba jūros gėrybės. Gėrimai vakarienių metu už papildomą mokestį.
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
skrydis su techniniu nusileidimu Kanarų salose arba Šiaurės Afrikoje, oro uosto mokesčiai, 7 nakvynės viešbučiuose, maitinimas pagal programą (pusryčiai ir vakarienės), turistinė programa, vandens ir sausumos transportas, išvyka keturračiais, kelionės vadovo ir vietinio atstovo paslaugos, TU Europa draudimas (NNW, KL, CP, assistance ir bagažas).
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
įėjimo mokesčiai ir arbatpinigiai. Privalomas dalyvavimo programoje mokestis apie 90 €, Bisau Gvinėjos viza apie 55 €, arbatpinigiams turėti apie 50 USD.

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt