uždaryti

Kenija ir Tanzanija (Iš Varšuvos)

Kaina nuo 1587 €
Drambliai, žirafos, antilopės ir liūtai Afrikos stogas Kilimandžaras Serengetis - laukinių gyvūnų karalystė užgesęs ugnikalnis Ngorongoro Manjaros ežeras, esantis UNESCO biosferos rezervatų sąraše Indijos vandenyno paplūdimiai


1 diena
Renkamės  Šopeno oro uoste prie „Rainbow“ stendo 2 valandos iki skrydžio.
Techninis sustojimas Egipte (~45 min, nereikia išlipti iš lėktuvo). Vakare leidžiamės oro uoste Mombasoje. Važiuojame į 3* viešbutį („Mombasa Beach“ ar panašus viešbutis). Vakarienė ir nakvynė.
2 diena
Ankstyvi pusryčiai (gali būti supakuoti). Važiuojame iki Tavetos miestelio, esančio šalia sienos su Tanzanija. Iš čia vykstame į Manjaros ežero nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO biosferos rezervatų sąrašą. Pakeliui sustojame pietums. Parkas užima 329 km2 teritoriją, garsėja gražiais ežerais, turtinga laukine gamta; safario metu žvalgysimės afrikinių karpočių, babuinų, gazelių, hipopotamų. Vėlai po pietų atvykstame į namelius parko apylinkėje. Vakarienė ir nakvynė (maršrutas apie 475 km).
3 diena
Anksti po pusryčių važiuojame į Serengečio nacionalinį parką. Pietūs kelionės paketo forma. Po pietų - safaris parke, garsėjančiame laukiniais gyvūnais, kuris yra maždaug Šiaurės Airijos dydžio. Vakarienė ir nakvynė nameliuose Serengečio apylinkėje (maršrutas apie 250 km).
4 diena
Anksti ryte ir po pietų safaris Serengečio nacionaliniame parke. Dėl žemos augalijos parke patogu stebėti gyvūnus. Kraštovaizdyje dominuoja upeliai, ežerai ir pelkės. Parke pamatysime vadinamąjį „Afrikos penketą“, kurį sudaro drambliai, raganosiai, liūtai, leopardai ir buivolai. Pusryčiai ir pietūs nameliuose, dienos metu - laisvas laikas. Galimas ir vienas ilgas safaris (priklausomai nuo namelių vietos) - išvykimas po pusryčių, pietūs supakuoti, popiet - laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė nameliuose Serengečio apylinkėje (maršrutas apie 120 km).
5 diena
Anksti po pusryčių važiuojame iki Ngorongoro kraterio. Ngorongoro ugnikalnis buvo aktyvus prieš maždaug 2 milijonus metų, nuo to laiko nykdamas paliko didžiausią pasaulyje kalderą, užimančią 312 km2 plotą, kurios diametras siekia 22km. Čia gyvena šimtai laukinių gyvūnų ir paukščių: dramblių, raganosių, antilopių gnu, zebrų, buivolų, antilopių ir flamingų. Ngorongoro vadinamas „Afrikos rojumi“, gamtos mylėtojų vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu; jį rasime vakarinėje Didžiojo Lūžių slėnio dalyje, besitęsiantį nuo Jordano upės slėnio Artimuosiuose Rytuose iki pat Mozambiko. Pietūs kelioninio paketo formos. Vakarienė ir nakvynė Ngorongoro apylinkėje (maršrutas apie 200 km).
6 diena
Po pusryčių važiuojame atgal į Keniją. Atvykstame į Amboseli nacionalinį parką, kuriame atsiveria nepaprastas vaizdas į didingąjį „Afrikos stogą“ - Kilimandžarą. Pati viršukalnė matoma ankti ryte ir prieš leidžiantis saulei, dienos metu ją dažniausiai dengia debesys. Popiet laukia safaris parke, laikomame „dramblių žeme“. Vis dėlto čia galima sutikti ir kitų gyvūnų: liūtų, hienų, jaguarų, antilopių, buivolų ir žirafų. Pietūs supakuoti. Vakarienė ir nakvynė namelyje Amboseli apylinkėje (maršrutas apie 250 km).
7 diena
Pusryčiai. Važiuojame į Tsavo West nacionalinį parką (apie 250 km, maždaug 4,5 val. kelio). Pageidaujantys galės apsilankyti masajų kaimelyje (~25 USD), programoje piemenų nameliai, masajų šokiai ir papročiai, bus galima įsigyti masajų rankdarbių. Pakeliui pamatysime Mzima šaltinius - du tvenkinius, jungiamus kaskadų, čia gyvena hipopotamai ir krokodilai, bei Shetani - didžiulius sustingusios juodos lavos ruožus. Pietūs. Popiet - safaris, kurio metu stebėsime gyvūnus viename didžiausių nacionalinių parkų Afrikoje. Tsavo parke auga krūmai ir akacijos, čia gyvena tūkstančiai laukinių gyvūnų: dramblių, liūtų, buivolų, antilopių gnu, žirafų, leopardų ir raganosių. Vakarienė ir nakvynė namelyje Tsavo (maršrutas apie 265 km).
8 diena
Anksti po pusryčių tęsiame safarį Tsavo nacionaliniame parke. Tada važiuojame Mombasos kryptimi (pietūs už papildomą mokestį) (maršrutas apie 250 km).
Popiet atvykstame į Mombasą.
- Turistai, pasirinkę savaitę poilsio, vežami į pasirinktą viešbutį Indijos vandenyno pakrantėje.
- Turistai, grįžtantys į Lenkiją, vežami į oro uostą. Skrydis į Lenkiją.
9 diena
Techninis nusileidimas Egipte (apie 45 min, neišlipant iš lėktuvo). Atvykstame į Lenkiją.
ATKREIPKITE DĖMESĮ!
- Būtina pasiskiepyti nuo geltonosios karštligės, taip pat rekomenduojami skiepai nuo geltos. 
- Programa arba jos eiliškumas gali keistis.
BENDRA INFORMACIJA
- Safario metu patartina pasiimti minkštą kelioninį krepšį, o ne kietą lagaminą. Bagažą safariui bus galima persipakuoti viešbutyje Mombasoje ir čia palikti likusius daiktus. Bagažas klientams sugrįš po safario arba bus atvežamas į pasirinktą viešbutį poilsiui (apie tai informuoti kelionės vadovą pirmąją safario dieną).
- Patariame pasiimti skaras, kurios pridengs veidą nuo vėjo ir dulkių. Pasirūpinkite patogia avalyne, patartina uždara - tai apsaugos nuo vabzdžių įkandimų. Pravers kepurė nuo saulės bei apsauginis kremas. Temperatūra dienos metu svyruoja (ryte ir vakare vėsiau, o dieną karšta), siūlome pasiimti odai leidžiančius kvėpuoti marškinius ilgomis rankovėmis, vakarais pravers megztinis.
- Patariame pasiimti žiūronus gyvūnų stebėjimui, prožektorių (kai kur takai prie namelių gali būti silpnai apšviesti) bei repelentų nuo uodų.
- Parko teritorijose telefono ryšys gali neveikti.
- Priimami tik po 2005 m. išleisti doleriai.
- Kelionės maršrutas - apie 2400 km.
APGYVENDINIMAS
Mombasoje:
3* viešbutyje (1 naktis atvykus): „Mombasa beach“ ar panašiame kukliame viešbutyje šalia paplūdimio. Kambariai dviviečiai (galima pastatyti papildomą lovą) su nuosavu vonios kambariu, oro kondicionieirumi, balkonu arba terasa. Viešbutyje: restoranas, baras ir baseinas. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
Safario metu:
Namelių (lodge) kategorija atitinka 3* (6 nakvynės), patogūs, dažniausiai pastatyti vietinio stiliaus, įsikūrę nacionaliniuose parkuose ar jų apylinkėse, dažnai leidžiantys stebėti gyvūnus iš kambario ar terasos. Dažnai statomi netoli vandens telkinių, kur vakarais telkiasi gyvūnai. Kambariai įrengti kukliai su vonios kambariu (be oro kondicionieriaus, televizijos ir telefono), galima pastatyti papildomą lovą. Viešbutyje: registratūra, restoranas ir baras, dažnai sodas, baseinas, suvenyrų parduotuvėlė. Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė (dažniausiai bufeto principu), kartais gali būti tiekiami į stalą, taip pat gali būti pietų paketai.
Dėmesio! Pageidaujantys kelionę pratęsti viena savaite poilsio Mombasoje arba Malindyje, gali pasirinkti vieną iš siūlomų viešbučių.
Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
lėktuvo bilietai, oro uosto mokesčiai, apgyvendinimas (7 nakvynės viešbučiuose ir nameliuose), pervežimas iš oro uosto ir atgal, transportas, maitinimas pagal programą, lenkų atstovo paslaugos Mombasoje, kelionės vadovo ir vietinio vairuotojo-safario specialisto (kalba angliškai) paslaugos safario metu, turistinė programa, TU Europa draudimo paketas (NNW, KL, CP, assistance ir bagažas).
Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
įėjimo į parkus bilietai, privalomas mokestis vairuotojams ir vietiniams gidams (dalyvavimo programoje suma yra apie 580 USD, ji mokama kelionės vadovui), taip pat arbatpinigiai bagažo nešėjams ir padavėjams, papildomas maitinimas ir gėrimai, kitos asmeninės išlaidos, vietinės ekskursijos, Kenijos viza (~50 USD) ir Tanzanijos viza (~50 USD, mokama pasienyje).
Dėmesio! Mokant kortele nameliuose pridedamas 5% mokestis nuo apmokamos sumos.
VIZOS
Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesiai po sugrįžimo iš kelionės datos.

Kelionių agentūra "ARAKSTURAS"
Basanaviciaus 25, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +37060722227
El
.paštas
info@araksturas.lt.  www.araksturas.lt